PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ольга Жадан
Автор: Ольга Жадан

Постійна гонка за кредитами: бути як всі або не гірше за інших

Чи помічали ви на вулиці, в транспорті або в соціальних мережах людей, які явно живуть за межею бідності? При цьому намагаються дорого одягатися або виставляють напоказ свій новенький iPhone. Можливо, такі люди є і серед ваших хороших знайомих.

Звідки виникає невгамовна тяга витрачати набагато більше, ніж можеш собі дозволити? Чому люди з низьким достатком купують дорогі речі?

Якщо випустити з уваги питання про фінансову безграмотність (саме про це говорять непродумані витрати) і залишити тільки психологічну частину цієї проблеми, то можна виділити деякі цікаві моменти.

Як правило, витрачають набагато більше, ніж можуть собі дозволити, а після неодмінно виставляють свої покупки напоказ – люди невпевнені в собі, з низьким рівнем самооцінки.

Навряд чи, цікава освічена людина, що упевнено почувається у багатьох життєвих ситуаціях, стане демонструвати на публіку будь-які матеріальні блага. Для неї це не суттєво.

Хвалитися в соціальних мережах своїми придбаннями або дорогим відпочинком – не є цінністю для неї.

Для таких людей не має значення оцінка з боку, оскільки вони самодостатні.

Життя в постійній гонці за новими кредитами, а внаслідок накопичення боргів, дратівливість, стрес – все це ланки одного бажання – бути як всі або не гірше за інших.

Це порочне коло запускається найсильнішим почуттям сорому. Людина бачить в собі тільки недоліки, схильна до постійних скарг на погане життя.

Зі мною ніхто не стане спілкуватися, я нікому не цікавий, я гірший за інших – типові думки невдах.

Для таких людей придбати останній смартфон за всяку ціну важливіше, ніж вкладати в свій саморозвиток.

Важливо іноді замислюватися, що цінного залишиться, якщо зняти оболонку вдаваного фінансового благополуччя? І що ми хочемо придбати насправді, купуючи річ не по кишені: викликати заздрість з боку, визнання, повагу, стати більш впевненим або побороти нестерпне почуття сорому?

Автор: Ольга Жадан, семейный психолог. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка