PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Юрій Подорожній
Автор: Юрій Подорожній

Росія має намір повернути свого посла в Україну: причини та загрози

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Російська Федерація буде не проти знову обмінятись послами з Україною.

Також він зазначив, що дипломатичні відносини наших країн припинились не з вини РФ.

Україна відкликала з Росії свого посла Володимира Єльченка у 2014 році. Російська Федерація зробила аналогічний крок через два роки. А кілька тижнів тому український Facebook ряснів повідомленнями про те, що Наталія Поклонська не проти очолити дипломатичну місію Росії в Україні.

Це було тестування інформаційного простору та вивчення реакцій українського суспільства. Звичайно, ніхто ніяку Поклонську призначати послом РФ в Україні не буде, адже у разі такого призначення на російського посланника буде покладено завдання складніші, ніж робити одіозні заяви, – розповідає політтехнолог Юрій Подорожній.

За словами міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова, рішення про обмін послами чекають від Володимира Зеленського.

Російська сторона зацікавлена у призначенні свого посла у Києві. І хоча Лавров посилається на таку необхідність, мотивуючи це, насамперед, тісними економічними та людськими зв’язками, завдання у посла з Москви буде абсолютно інше.

По-перше, новопризначений посол стане центром консолідації проросійських сил в Україні та центром формування нових змістів у інформаційній війні – продовження дискредитації учасників війни та політичних сил, які бачать загрозу державності у зближенні Києва та Москви.

Читайте: Росія вплине на “Л/ДНР” для виконання рішень нормандської четвірки – Лавров

По-друге, завданням посла буде продовжити тиск на українське керівництво щодо прямих переговорів української влади та терористичними “Л/ДНР”. Як наслідок, схилити Україну до одночасного проведення місцевих виборів у жовтні 2020 року без встановлення українського контролю за кордоном з РФ на окупованій території.

Для Росії рішення Володимира Зеленського прийняти посла стане сигналом, що Київ погодився виконувати попередні домовленості у повному обсязі. Його призначення буде завершенням циклу передання контролю українського питання від Владислава Суркова до Дмитра Козака.

Гра на дискредитацію героїв війни, Революції Гідності та загалом руху України від РФ набуватиме масштабів нового інфозавдання Росії на нашій території. Адже із першим ключовим завданням – пропаганда миру – Москва впоралась на відмінно.

А повернення екс-беркутівців та інформаційний фон навколо цієї події має на меті остаточно дискредитувати саму ідею незалежності у концепті неможливості існування України без Росії.

Саме навколо намагання реабілітувати та героїзувати вбивць людей на Майдані розгортатиметься новий політичний цикл, щоб привести до влади в Україні проросійські сили.

Автор: Юрій Подорожній, політтехнолог, експерт Українського центру суспільного розвитку.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка