PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олег Саакян
Автор: Олег Саакян

Росія претендує на Вірменію: які можливі сценарії

Акції протесту, які на сьогоднішній день відбуваються у Вірменії, пов’язані із втомленістю вірменського суспільства та наявністю одних і тих самих облич та прізвищ у владі. Відповідно, таке напруження може бути використане Російською Федерацією для дестабілізації ситуації у цій країні.

Держава має високий рівень співпраці з НАТО серед усіх країн регіону. Російська Федерація, не дивлячись на знаходження в єдиному безпековому політичному просторі з Вірменією, все одно продовжує постачати зброю Азербайджану, який є ворожою країною для неї.

Читайте: Сутички в Єревані: шумові гранати, газ та десятки постраждалих

Все це обумовлює повсякчас балансування вірменської еліти між Заходом та Росією. Якщо ми подивимось на це балансування в перспективі, то воно має свою сталу традицію ще з початку здобуття незалежності Вірменії.

Наприклад, російська мова, на відміну від інших пострадянських країн, у Вірменії в школах не викладається як перша іноземна. Настрої здебільшого антиросійські, тим паче після ситуація з вбивством російським силовиком вірменської сім’ї декілька років тому лише посилила таку ситуацію. А наявність російської військової бази, на тлі використання Росією подібних баз у Молдові, Україні та Грузії для анексії території та окупації частин територій, ще більше підбурює такі настрої.

Читайте: Протести у Вірменії: останні новини і що потрібно знати

Тому в умовах, що склались, цілком вірогідно, що Росія може дестабілізувати сьогоднішні акції протесту, намагаючись створювати провокаційні приводи, аби змінити курс Вірменії із прозахідного в бік суто проросійського.

Ризик, що Вірменія стане ще однією країною, яка може бути анексована чи окупована Росією існує, тип паче на тлі сирійської авантюри, яка поки що не дає позитивних результатів РФ. Також, на тлі ситуації на сході України для Росії було б цілком виграшним розпочати ще один конфлікт, в якому вона буде намагатись конвертувати свої сильні військові позиції в політичні здобутки на світовій мапі.

Читайте:  Саргсяна обрано прем’єром Вірменії, незважаючи на протести

Це можуть бути як Балкани, так і Балтійські країни, можливо і Кавказ, оскільки у Вірменії є незавершений територіальний конфлікт з Азербайджаном, а Росія має вплив на обидві країни. Тому ризики, що Вірменію може спіткати такий же сценарій як і Україну – дуже великі.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка