PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ольга Йосипчук
Автор: Ольга Йосипчук

Садовий зняв свою кандидатуру. Як це вплине на рейтинг Гриценка

Прийшла весна і разом з таненням снігу почали танути і мрії багатьох кандидатів у президенти про перемогу на виборах і потрапляння хоча б у першу п’ятірку. Гадаю, що багато хто уже розуміє, що п’ятірка чітко сформована. Я особисто переконана, що сюрпризу не буде.

В ній будуть Зеленський, Порошенко, Тимошенко, Гриценко і Бойко. Ще може зробити потужний стрибок Ляшко і витіснити Гриценка або Бойка.

Багато технічних кандидатів ще не зняли свою кандидатуру, а це хоч і мінімальні відсотки, проте, вони теж можуть стати вирішальними. Один голос може змінити хід історії. Гадаю, що до 20 березня у нас буде чітка і остаточна картина першої п’ятірки.

Флагманом процесу зняття на користь іншого кандидата став Андрій Садовий, який 1 березня заявив, що знімає свою кандидатуру на користь Анатолія Гриценка. Але як це вплине на рейтинги Гриценка?

Садовий, як далекоглядний і розумний політик, тверезо оцінивши свої рейтинги в 1-3% зрозумів, що краще зняти свою кандидатуру і почати спільну співпрацю з сильнішим кандидатом, ніж посісти 7-10 місце в першому турі.

Цілком очевидно, що таким чином Гриценко має усі шанси за рахунок голосів Садового потрапити у першу п’ятірку.

Потрібно розуміти, що не весь електорат, який підтримує Садового, підтримає Гриценка, бо у людей є своє бачення та ставлення до нього, враховуючи, що він не нове обличчя в политикумі. Це може бути менша частина електорату Садового.

Тверезо оцінюючи ситуацію, Гриценко може розраховувати на 1-2% голосів Садового, але не більше. Завдяки яким він може попасти у п’ятірку лідерів.

Я певна, що перемовини з іншими кандидатами про співпрацю наразі тривають. Нас чекає ще багато сюрпризів і об’єднань між кандидатами. Радує те, що не всі з 44 кандидатів засліплені власним его і тверезо оцінивши ситуацію, вони готові об’єднуватись і працювати на благо України.

Це дає нам шанс на нормальний розвиток українського суспільства та подальші перспективи для зміцнення держави загалом.

Головною проблемою наразі є прозорість виборів. Певна, що після першого туру будуть мітинги і навіть майдан того кандидата, який не втиснеться у вузький коридор другого туру.

Саме тому, Україна у найближчі п’ять років мусить провести ряд очевидних реформ, онлайн-перепис населення, онлайн-голосування, прийняти ряд правок до Конституції і розробити ряд законів.

Автор: Ольга Йосипчук, політолог, фандрейзер, засновник ГО НЕО Лідери.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка