PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олег Саакян
Автор: Олег Саакян

Відставка Павла Жебрівського: які основні причини

Наразі складно аналізувати відставку Жебрівського, оскільки це доволі неочікуване та непрогнозоване рішення. В дійсності є декілька причин, які могли призвести до подібного розвитку подій.

З одного боку – це виборча доцільність. Ми розуміємо, що Адміністрація Президента на сході України робила ставку на політичні сили, які заходили на поле Партії Регіонів, але мали забезпечувати лояльність до існуючої системи, зокрема Наш край і подібні політичні проекти.

Дуже вірогідно, що напередодні виборів є певні домовленості стосовно перерозподілу сил, що мають вплив впливів на сході України у відповідь на політичну підтримку.

Тому відставка Павла Жебрівського має на меті призначення когось з умовно місцевих лідерів, хто був би з одного боку зрозумілий місцевим т.з. елітам, а з іншого боку – був би лояльним до президента.

З іншого боку – це може бути економіко-політичний конфлікт на місці. Нещодавня відставка Весьолкіна та кілька конфліктів з іншими очільниками військово-цивільних адміністрацій та мерів на місцях свідчили про те, що є певне напруження. При чому не по лінії проросійських чи проукраїнських сил, а в цілому по декількох управлінських напрямках поза цим маркером.

Наявність такого серйозного напруження могло вилитись у потребу зняття Жебрівського з посади через певні конфлікти й ризики для виборчих позицій Президента.

З третьої сторони – це може бути конспірологічна версія.

Виходячи з того, що пройшов телефонний дзвінок між Порошенком та Путіним, зараз відбувається розмороження Нормандського формату через 16 місяців його повного буксовування, через перестановки в Кремлі відповідальних за схід України і можливі перестановки в кадровому складі окупаційних адміністрацій. Зокрема може піти Захарченко й ще декілька ватажків.

В даному випадку може мати місце гра в широкому масштабі. В якій є домовленості стосовно прибирання як на окупованих територіях радикально відмаркованих осіб, так можливо і на прифронтових територіях з боку української влади, тобто призначення головою військово-цивільної адміністрації менше р’яної проукраїнської особи.

Але який з цих сценаріїв має більший вплив на зняття Жебрівського та призначення його наступника ми побачимо в найближчий тиждень. Лише після призначення нового очільника  Донеччини можна буде говорити про точні причини відставки Павла Жебрівського.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка