PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Олексій Голобуцький

Вибори до Верховної Ради 2019: чого очікувати українцям від нового парламенту

Українці, котрі прийшли на дільниці, зробили саме такий вибір, бо градус аполітичності зашкалює. Як і формоване ЗМІ ірраціональне невдоволення всім – владою, життям, зарплатами, комуналкою, медициною.

При цьому запитання про конкретну причину невдоволення негайно дезорієнтує виборця, котрий максимум може видати якісь журналістські штампи. Відповідно, вибір переважної більшості був саме ірраціональним – емоційним, ситуативним, випадковим, особистісним (він симпатичний). Але експерти вже доволі давно зафіксували цю тенденцію, тож все очікувано.

Особливого здивування немає – все загалом відповідає попереднім оцінкам. Хоча деякі моменти розчарували, скажімо, нижчий від прогнозованого результат партії Голос. А все інше цілком очікувано.

Низька явка вдарила по результатам Слуги народу та Голосу. Явка була настільки низька не тільки через апатію молоді – виборці всіх груп виявили мінімальну зацікавленість виборами.

Чого очікувати – поки що невідомо. Якщо у Слуги народу буде близько 100 депутатів-мажоритарників, то можна вважати, що більшість вони вже мають.

Якщо не буде, то є кілька варіантів – домовитися з відповідною кількістю мажоритарників, щоб вони увійшли до фракції Слуги народу, чи йти на коаліцію з кимось. Наприклад, з тією ж Батьківщиною чи Голосом.

Може бути будь-який варіант. Всередині Слуги народу є кілька груп впливу, депутати від партії світоглядно абсолютно різні. Розмаїття від відверто проросійських до проукраїнських, від лібералів до соціалістів тощо. Подивимось, але це буде цікаво.

Автор: Олексій Голобуцький, політтехнолог. 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка