PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Антон Кучухідзе

Вибори до Європарламенту: чи зміниться робота щодо України

23 травня розпочалися вибори до Європейського парламенту. Явка стала рекордною за останні 20 років – на виборах в Європарламент проголосували 50,5% виборців.

Йде активізація загальноєвропейських інтеграційних процесів. По-перше, у населення з’являється більше розуміння, як формується загальна політика ЄС.

По-друге, існують певні тенденції збільшення участі громадян у виборчому процесі. За рахунок цих двох тенденцій – розуміння та збільшення залученості в політику – формується подібний результат. Хоча явка в різних країнах ЄС дуже відрізнялася: десь була рекордна, десь дуже низька.

Читайте: Вибори до Європарламенту: результати та явка

Треба ще враховувати третю проблему – велика кількость питань загальноєвропейського рівня, на які у громадян немає відповідей. Від цього, немає сформованої політики щодо вирішення цих проблем. Тому є розуміння того, що традиційні політики, яких вони довго знають, не справляються.

Чи чекати змін в роботі Європарламенту

Особливих змін в роботі Європейського парламенту не буде. За попередніми даними, правим проектували 250 місць, але поки ми бачимо, що вони займають лише близько 170 місць.

Відповідно їх голос посилюється, але не буде вирішальним у ключових питаннях для Європи. Традиційні партії, за типом Європейської народної партії, та інші проєвропейські сили отримають більшість з тих результатів, які ми маємо нині.

Читайте: У поліцію полетіли петарди: в Брюсселі в день виборів до Європарламенту проходять мітинги

Єдиний момент – у популістів стане більше можливостей. Але це не буде системною роботою. Це буде нормальна політична дискусія, яка не зможе кардинально впливати на що-небудь. Праві дуже розділені всередині.

Чи будуть зміни для України

Для Європи, як і для України вибори до Європарламенту не несуть жодних змін.

Зрозуміло, що окремі політичні партії співпрацюватимуть з Російською Федерацією, але у них немає більшості та немає можливостей, окрім як впровадження політичних декларацій, організацій заходів, круглих столів та протестів, якось інакше реалізувати свій політичний порядок денний.

Автор: Антон Кучухідзе, політолог-міжнародник.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка