PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Катерина Одарченко
Автор: Катерина Одарченко

Які наслідки матиме Україна від тривалого карантину через коронавірус

Виникнення, глобальне поширення та вплив на економіку світу атипової пневмонії, відомої як коронавірус SARS-CoV-2, що викликає захворювання Covid-19, заполонило перші шпальти усіх світових друкованих та електронних видань, випусків новин найрейтинговіших телеканалів України та світу.

Провідні компанії втрачають мільярди доларів капіталізації на фондових ринках економічно розвинутих країн, ф’ючерсні контракти на постачання споживачам сирої нафти встановлюють нові цінові антирекорди з блискавичною швидкістю, провідні авіакомпанії світу зазнають нечуваних збитків через втрату пасажиропотоку та перебувають на межі банкрутства.

Корені проблеми

У масовій свідомості виникає так званий праймінг мислення, якщо багато людей всюди пишуть про вірус – то він стає основною темою для обговорення та мислення. У поведінковій економіці це відомий фактор, який називається праймінг. Люди починають додумувати страшні картинки з фільмів та домальовувати у своїй уяві нереальні факти до тієї інформації, що є в ЗМІ (також не завжди точної), – розповідає політтехнолог Катерина Одарченко.

Ще у грудні минулого року про коронавірус було мало відомо, а спалах захворюваності у китайському місті Ухань сприймався як локальна та малозначуща подія. Але втрата часу призвела до масового поширення коронавірусу в усьому світі.

Читайте: Економічна криза: як Україні уникнути дефолту та які втрати принесе коронавірус

Сучасні транспортні мережі є настільки щільними та інтенсивними, що збудник інфекції майже блискавично поширився у багатьох країнах і став ключовим чинником глобального економічного, соціального та й, подекуди, політичного порядку денного. Багато актуальних проблем втратили своє значення і про них вже майже не згадують.

Основний внесок у неймовірно швидке поширення захворюваності та панічних настроїв у світі, зробив високий рівень смертності (2-3%), порівняно зі смертністю від грипу – 0,05%.

Водночас виявилося, що коронавірус не є настільки небезпечним, як його негативна репутація. Якщо ж заражається велика кількість людей, це, звісно, може призводити до вражаючих чисел померлих від захворювання, як, наприклад, в Італії, де середній вік померлих становить 79,4 роки.

Які наслідки матиме Україна від тривалого карантину через коронавірус

Немає сумнівів, що Всесвітня організація охорони здоров’я має вживати швидких та ефективних заходів з подолання пандемії, і застережні заходи здебільшого диктує саме ця організація, яка має фактор лобіювання. Та варто звернути увагу, за результатами поширення свинячого грипу, заходи та дії ВООЗ були оцінені як негативні та надлишкові.

Економічний вплив

Запровадження в Україні жорстких карантинних заходів, зокрема, призупинення функціонування метро, приміського, залізничного та авіаційного сполучення, напевно, було виправдане для нормалізації епідемічної ситуації, але ключовою є тривалість таких обмежувальних заходів та їхній вплив на економіку.

Транспортний колапс, закриття офісів та виробничих приміщень викликають масовий страх, що негативно впливає на економіку (особливо коли це збігається з нафтовими війнами). На жаль, подібні ситуації часто призводять до перерозподілу ресурсів, внаслідок чого багаті стануть ще багатшими, а бідні – ще біднішими.

Тож, запроваджуючи будь-які обмежувальні заходи, урядовцям необхідно зважати й на економічний ефект, особливо в Україні, яка не має зайвих фінансових ресурсів і перебуває під зобов’язанням виплачувати позики міжнародним фінансово-кредитним установам.

Читайте: Розраховано найгірший сценарій поширення коронавірусу в Україні - Ємець На подолання коронавірусу Європі може знадобитися два роки – вірусолог Карантин в Україні - все, що потрібно знати, і останні новини

Думаю, що нинішня поведінка владної команди показує – це, вочевидь, несистемні люди, їхні дії, ймовірно, є рефлексією на подразники, а не створюють якісне майбутнє.

Італія для нас не може бути показовою. А які ж країни можуть бути для нас прикладом успішного подолання спалаху коронавірусу?

Успішні приклади

  • Ізраїль

Влада Ізраїлю як завжди успішно та системно підійшла до вирішення проблеми. Одразу після того, як були виявлені перші випадки зараження коронавірусом, усіх громадян, які приїздили з країн, де вже поширився Covid-19, відправляли на 14-денний карантин, після чого були скасовані усі масові заходи і також запроваджений карантин. Уряд виділив кошти на закупівлю 1 тис. апаратів штучної вентиляції легень.

Але транспорт не зупинявся, підприємства не закривалися. Завдяки цьому ізраїльська економіка зазнає найменших втрат, а всі хворі отримають якісну медичну допомогу.

Для зменшення навантаження на медичні заклади усім легкохворим було дозволено лікуватися вдома, водночас лікарі надавали їм рецепти і всі необхідні ліки, а також, що можна вважати дуже ефективним і своєчасним рішенням – для тих, хто не мав особистих засобів відеозв’язку, були надані планшети для безпосереднього спілкування з лікарями та отримання їхніх рекомендацій.

  • США

Після значного поширення коронавірусу у США президент Дональд Трамп оголосив про закриття з 13 березня авіасполучення з європейськими країнами, що входять до Шенгенської зони, зокрема з Великою Британією та Ірландією, а також запровадив надзвичайний стан на національному рівні.

Читайте: США призупиняють видачу віз на невизначений термін через коронавірус

Але для кожного громадянина Америки, який повертався з європейських країн, було проведене безкоштовне тестування на зараження коронавірусом. Для боротьби з поширенням хвороби на федеральному рівні буде виділено $50 млрд, а бізнесу надано податкові пільги та компенсуватимуть фінансові втрати. Отже, влада США прекрасно розуміє, що надзвичайний стан має компенсувати саме держава, а не бізнес та громадяни з власних кишень.

Два плавучі госпіталі Військово-морських сил США готуються до прийому важкохворих – USNS Comfort працюватиме у Нью-Йорку, а USNS Mercy працюватиме біля Західного узбережжя.

Читайте: У світі розробляються близько 20 вакцин проти коронавірусу – ВООЗ

У США вже створили та випробовують вакцину від коронавірусу, що свідчить про серйозне ставлення американської влади до здоров’я та безпеки громадян.

  • Південна Корея

Успішним прикладом боротьби з коронавірусом також може бути Південна Корея, рівень смертності у якій становить 0,6% від тих, хто захворів. У цій країни високий рівень тестування – 3 592 на 1 млн громадян. Тестують переважно тих, хто має симптоми захворювання.

Використовуючи досвід успішного подолання поширення хвороби в інших країнах, українська влада може мінімізувати рівень поширення коронавірусу і водночас не скинути країну у глибоку економічну кризу, з якої без зовнішньої допомоги буде вийти дуже складно.

Автор: Катерина Одарченко, політтехнолог, партнер компанії SIC Group Ukrainе, Member of International association of political consultants (IAPC).Які наслідки матиме Україна від тривалого карантину через коронавірус” width=”700″ height=”332″ />

Нет сомнений, что Всемирная организация здравоохранения должна принимать быстрые и эффективные меры по преодолению пандемии, и меры предосторожности в основном диктует именно эта организация, которая имеет фактор лоббирования. Но стоит обратить внимание, по результатам распространения свиного гриппа, меры и действия ВОЗ были оценены как негативные и избыточные.

Экономическое влияние

Введение в Украине жестких карантинных мероприятий, в частности приостановление функционирования метро, ​​пригородного, железнодорожного и авиационного сообщения, наверное, было оправдано для нормализации эпидемической ситуации, но ключевой является продолжительность таких ограничительных мер и их влияние на экономику.

Транспортный коллапс, закрытие офисов и производственных помещений вызывают массовый страх, что негативно влияет на экономику (особенно когда это совпадает с нефтяными войнами). К сожалению, подобные ситуации часто приводят к перераспределению ресурсов, вследствие чего богатые станут еще богаче, а бедные – еще беднее.

Поэтому, вводя любые ограничительные меры, чиновникам необходимо учитывать и экономический эффект, особенно в Украине, которая не имеет лишних финансовых ресурсов и находится под обязательством выплачивать займы международным финансово-кредитным учреждениям.

Читайте: Розраховано найгірший сценарій поширення коронавірусу в Україні - Ємець На подолання коронавірусу Європі може знадобитися два роки – вірусолог Карантин в Україні - все, що потрібно знати, і останні новини

Думаю, что нынешнее поведение властной команды показывает – это, очевидно, несистемные люди, их действия, скорее, являются рефлексией на раздражители, но не создают качественное будущее.

Италия для нас не может быть показательной. А какие же страны могут быть для нас примером успешного преодоления вспышки коронавируса?

Успешные примеры

  • Израиль

Власть Израиля как всегда успешно и системно подошла к решению проблемы. Сразу после того, как были обнаружены первые случаи заражения коронавирусом, всех граждан, которые приезжали из стран, где уже распространился Covid-19, отправляли на 14-дневный карантин, после чего были отменены все массовые мероприятия и также введен карантин. Правительство выделило средства на закупку 1 тыс. аппаратов искусственной вентиляции легких.

Но транспорт не останавливался, предприятия не закрывались. Благодаря этому израильская экономика испытывает наименьшие потери, а все больные получат качественную медицинскую помощь.

Для уменьшения нагрузки на медицинские учреждения всем легкобольным было разрешено лечиться дома, при этом врачи предоставляли им рецепты и все необходимые лекарства, а также, что можно считать очень эффективным и своевременным решением – для тех, кто не имел личных средств видеосвязи, были предоставлены планшеты для непосредственного общения с врачами и получения их рекомендаций.

  • США

После широкого распространения коронавируса в США президент Дональд Трамп объявил о закрытии с 13 марта авиасообщения с европейскими странами, входящими в Шенгенскую зону, включая Великобританию и Ирландию, а также ввел чрезвычайное положение на национальном уровне.

Читайте: США приостанавливают выдачу виз на неопределенный срок из-за коронавируса

Но для каждого гражданина Америки, который возвращался из европейских стран, было проведено бесплатное тестирование на заражение коронавирусом. Для борьбы с распространением болезни на федеральном уровне будет выделено $50 млрд, а бизнесу предоставлены налоговые льготы и будут компенсировать финансовые потери. Итак, власть США прекрасно понимает, что чрезвычайное положение должно компенсировать именно государство, а не бизнес и граждане из собственных карманов.

Два плавучих госпиталя Военно-морских сил США готовятся к приему тяжелобольных – USNS Comfort будет работать в Нью-Йорке, а USNS Mercy у Западного побережья.

Читайте: В мире разрабатываются около 20 вакцин против коронавируса – ВОЗ

В США уже создали и испытывают вакцину от коронавируса, что свидетельствует о серьезном отношении американских властей к здоровью и безопасности граждан.

  • Южная Корея

Успешным примером борьбы с коронавирусом также может быть Южная Корея, уровень смертности в которой составляет 0,6% от заболевших. В этой стране высокий уровень тестирования – 3 592 на 1 млн граждан. Тестируют преимущественно тех, кто имеет симптомы заболевания.

Используя опыт успешного преодоления распространения болезни в других странах, украинская власть может минимизировать уровень распространения коронавируса и при этом не сбросить страну в глубокий кризис, из которого без внешней помощи будет выйти очень сложно.

Автор: Екатерина Одарченко, политтехнолог, управляющий партнер компании SIC Group Ukrainе, Member of International association of political consultants (IAPC).

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка