Укр Рус
, редактор розділу Медицина

У групі ризику: чому пожежники частіше хворіють на рак мозку

Професія -пожежник

Дослідження, опубліковане в журналі Cancer, пояснює, чому генетичні мутації, пов’язані з розвитком гліом — найпоширенішого типу злоякісної пухлини мозку — частіше виникають у пожежників, ніж у представників інших професій.

Хімічний вплив

Виявляється, у цьому “винні” певні хімічні сполуки в антипіренах, вогнегасниках та інших продуктах, що формують специфічний мутаційний підпис.

Старший автор дослідження, доктор медичних наук Елізабет Б. Клаус зазначила, що команда досліджувала мутаційні сигнатури в гліомах 35 учасників дослідження, 17 з яких працювали пожежниками.

Зараз дивляться

Дослідники наголошують, що, окрім них, найбільшу кількість генетичних змін через вплив галоалканів знайшли також у тих, хто надає послуги з фарбування автомобілів.

Рак мозку

За даними центрів контролю та профілактики захворювань (CDC), щороку в США діагностують приблизно 24 тис. нових випадків раку мозку.

Онкохвороба може вражати людей будь-якого віку, але особливо часто його діагностують людям середнього і старшого віку.

Важливо зазначити, що рак мозку має різні типи, але найпоширенішими з них є гліоми, які становлять близько 30% усіх випадків.

Гліобластома, найагресивніша форма гліоми, має низький рівень виживання, з середнім терміном життя після діагностики всього близько 15 місяців.

Крім того, порівняно з жінками, чоловіки мають вищий ризик розвитку раку мозку.

За даними досліджень, співвідношення становить приблизно 1,5:1 на користь чоловіків.

Загалом рак мозку залишається однією з основних причин смерті від раку, що підкреслює необхідність подальшого дослідження, покращення діагностики та розробки ефективних методів лікування.

Читайте також
Порушення дрескоду та присвята пожежникам: чим запамʼятався Оскар 2025
як пройшла церемонія Оскар 2025

Джерело: Medicalxpress

Дослідження, Онкологія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка