NYT: рішення Трампа спровокувало спалах туберкульозу

Уся система виявлення, діагностики та лікування туберкульозу, який забирає більше життів у всьому світі, ніж будь-яке інше інфекційне захворювання, завалилася в десятках країн Африки та Азії відтоді, як 20 січня, в день інавгурації, президент Трамп наказав заморозити допомогу.
Чиновники адміністрації Трампа заявили, що інші країни повинні вносити більшу частку в глобальні програми охорони здоров’я. Вони кажуть, що адміністрація оцінює контракти на іноземну допомогу на їхню відповідність національним інтересам США.
Катастрофічні наслідки
Хоча деякі програми боротьби з туберкульозом зрештою можуть вижити, жодна з них не отримує грошей уже кілька місяців.
Незважаючи на те, що туберкульоз повністю виліковний, 1,25 мільйона людей померли від нього у 2023 році – останньому році, за який є дані. Якщо туберкульоз продовжить неконтрольовано поширюватися, люди в усьому світі можуть опинитися в зоні ризику.
Основні дослідження у сфері туберкульозу, випробування нових методів діагностики та терапії були зупинені. Глобальне агентство із закупівлі протитуберкульозних препаратів втратило свої кошти, потім було сказано, що воно може отримати їх назад, але цього досі не сталося.
Тотальне заморожування
Скорочення допомоги також паралізувало мережу клінік, створених по всій Африці два десятиліття тому в рамках Надзвичайного плану президента Джорджа Буша-молодшого з боротьби зі СНІДом.
Ці клініки обходять слабкі, бюрократичні та корумповані системи охорони здоров’я в країнах, що борються з туберкульозом та ВІЛ, і швидко призначають пацієнтам життєво необхідні ліки.
Зараз африканські чиновники від охорони здоров’я намагаються інтегрувати цих пацієнтів в основну медичну систему – на 40% більше людей, про яких потрібно піклуватися в і без того перевантажених закладах.
Уряд Кенії заявив, що працює над планом, але не надав жодних подробиць щодо того, як він заповнить дефіцит фінансування.