Укр Рус
, журналістка розділу Медицина

Від початку великої війни в Україні відновили близько 1 000 медзакладів — МОЗ

відновлена амбулаторія на Сумщині

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, скільки об’єктів медзакладів частково або повністю відновлено в Україні протягом повномасштабної війни.

Статистика відновлення

– Наразі в Україні повністю або частково вже відновлено 964 об’єкти медзакладів. Із них 594 об’єкти відновлено повністю та ще 370 частково, – ідеться в повідомленні.

У відомстві уточнили, що йдеться про медичні заклади на деокупованих територіях, а також ті, що зазнали незначних пошкоджень: вибиття вікон, знищення покрівлі, пошкодження фасаду тощо.

Найбільше об’єктів відновлено в Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Харківській, Херсонській та Чернігівській областях.

Зараз дивляться

Статистика руйнувань

– За час повномасштабної війни ворог пошкодив 1 984 об’єкти медзакладів і ще 301 з них повністю зруйнував, – повідомили в МОЗ.

Найбільших втрат зазнали лікарні на Харківщині, Донеччині, Миколаївщині, Київщині, Чернігівщині, Дніпропетровщині, Херсонщині та Запоріжжі. Отримати вичерпну інформацію про ступінь руйнування медзакладів на тимчасово окупованих територіях неможливо.

Крім того, від початку війни ворог пошкодив 249 автомобілів екстреної медичної допомоги, знищив 273 та захопив 80 автомобілів швидкої допомоги.

Статистика збитків

Згідно зі Швидкою оцінкою заподіяної шкоди та потребами на відновлення (RDNA3), документом, підготовленим урядом України, Світовим банком та Європейською комісією, поточні потреби сектору охорони здоров’я оцінюються близько у $17 млрд, з яких короткострокові потреби на 2024-2026 роки – $3,6 млрд. Проте, зважаючи на постійний ракетний терор, ці потреби зростають.

На фото МОЗу: На Сумщині завершили будівництво амбулаторії загальної практики – сімейної медицини. Стару будівлю зруйнували вщент росіяни ще навесні 2022 року, здійснивши по ній авіаудар.

Читайте також
Як підготуватися до визначення групи інвалідності – рекомендації МОЗ
як підготуватися до визначення групи інвалідності

Джерело: МОЗ
відновлення, Війна в Україні, Лікарні, статистика
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка