Укр Рус
, журналістка розділу Медицина

Вчені з’ясували, які засоби для макіяжу кишать небезпечними бактеріями

безпека засобів для макіяжу
Фото: Pixabay

Команда вчених з Лондонського університету Metropolitan під час дослідження з’ясувала, наскільки небезпечними є засоби для макіяжу, якими ми користуємося.

– Зізнаюся, я не завжди була сумлінною щодо очищення своїх косметичних інструментів чи перевірки термінів придатності, тому вирішила провести експеримент під мікроскопом, – розповіла керівник дослідження Марія Пілар Ботей-Сало.

Дослідження

Вона провела лабораторний аналіз понад 70 прострочених косметичних засобів, у тому числі підводок для очей, туш, блисків для губ, помад і тональних кремів, а також кистей та спонжів.

Потім їх помістили в інкубатор, щоб виявити, які мікроорганізми живуть на них.

Зараз дивляться

Брудні олівці

Бактеріальні колонії виявилися несподівано більшими.

– Ваш олівець для очей був найбільш забрудненим зразком, там було набагато більше бактерій, ніж інших косметичних засобах, – сказала Ботей-Сало.

Вона пояснила, що це може бути пов’язано з тим, що олівець підбирав бактерії зі шкіри, зокрема стафілокок, оскільки він контактував із повікою.

Стафілокок також знайшли в інших зразках, зокрема на кистях, спонжі та туші.

Стафілокок може викликати цілу низку захворювань – від легких подразнень до більш серйозних інфекцій, таких як кон’юнктивіт, бешихове запалення та імпетиго.

Результати

Згідно з дослідженням Лондонського університету Metropolitan, туш для вій і рідкі тональні засоби найчастіше забруднюються і містять найбільше різноманітних мікроорганізмів, а найбрудніші – пензлики та спонжі, якими наносять рідкі тональні засоби.

Предмети, які багато контактують з водою, такі як спонжі та кисті, більш схильні до накопичення мікроорганізмів, – пояснила Ботей-Сало.

Вчена зазначила, що дослідження було зосереджено виключно на простроченій косметиці та використаних аплікаторах.

Читайте також
Навіть прості домашні справи здатні знизити ризик раку – вчені
2. Як повсякденна робота в домогосподарстві знижує ризик раку

Джерело: BBC Україна
косметика, Макіяж, Наукові дослідження, хвороби
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка