
Українці витрачають більшу частину свого доходу на їжу – 36%, тоді як росіяни – 25%, а у країнах ЄС цей показник в середньому на рівні 12%. У США на продукти харчування витрачають тільки 5% доходу.
При обрахунках використовуються дані OECD.
Істотних відмінностей між країнами у витратах на алкоголь не виявлено. Тим не менш, більше всіх на спиртні напої зі свого доходу витрачають росіяни – 4,7%. В Україні цей показник на рівні 3,3%, а у США – тільки 1,1%.
Українці витрачають 5,7% свого доходу на одяг. Це більше, ніж в інших європейських країнах.
Читайте: Бюджет 2017: Україна більше не найбідніша країна Європи
Натомість на відпочинок (подорожі, відвідування закладів культури, рекреація) українці витрачають менше усіх – тільки 1,5% свого місячного доходу. У той час як росіяни – 5,1%, поляки – 7,9%, шведи – 11%.
Водночас українці витрачають менше свого доходу, ніж пересічний європеєць, на оплату житлово-комунальних послуг. Відповідно до останнього звіту Держкомстату за ІІ квартал 2016 року, показник витрат становить 16,2%.
Середньоєвропейський показник витрат на ЖКГ – 24,4%. Найнижча частка комунальних витрат в сімейних доходах у Мальті (10,1%) та Литві (15,9%), найвища – у Данії (29,7%), Фінляндії (28,2%) та Франції (26,6%).
Читайте: Що зміниться з 1 січня: зарплати, пенсії, тарифи і ціни
Тим не менш, із продовженням зростання тарифів частка ЖКГ у витратах українців неодмінно збільшиться.
Нагадаємо, що у попередніх роках українці витрачали на ЖКГ менше 10% свого місячного доходу.