Неочікувані висновки генетиків. Чим вразило ДНК єгипетських фараонів

Неочікувані висновки генетиків. Чим вразило ДНК єгипетських фараонів

Німецький інститут історії людства Макса Планка відтворив геном аж 90 стародавніх мумій. Виявилося, що вони ніякі не африканці, а є вихідцями з південної Європи та Кавказу.

Це підтвердили і дослідження у Цюриху. Там вчені, які вивчали найзагадковішого єгипетського царя фараона Тутанхомона, виявили, що його нащадками є більше половини європейських чоловіків.

Читайте: Видовжені черепи та відсутні кінцівки: що приховують українські кургани

Зараз дивляться

Шокуючу інформацію у наукових звітах не полюбляє згадувати влада Єгипту. Країною поповзли конспірологічні теорії. Начебто підступні європейці можуть відібрати у країни колишню славу, то ж і висновки навіть своїх вчених вони досі оприлюднили лише частково.

Більше століття вчені досліджують правителів прадавньої цивілізації, більшість їх останків не вціліли через грабіжників, але є унікальні випадки, як от гробниця фараона Тутанхомона.

Єгиптолог Омар Ісмаїл все життя працює в долині Цариць і на його рахунку не одне гучне відкриття. Але такого величного поховання не траплялося ані йому, ані його колегам за більш ніж століття досліджень.

Гробницю відкрили англійці майже 100 років тому, сенсацію зафільмували журналісти з усього світу. У середині знайшли золоті монументи фараона, його дружини, царський трон, зброю та коштовності. Загалом було знайдено 3,5 тис. золотих виробів вагою 1,2 тонни. Лише знаменита посмертна маска важила 11 кг.

Але найціннішою для науковців була мумія, що лишилася недоторканною після жреців-бальзамувальників. Юному царю було лише 19 років, американські детективи висунули версію, що його вбив головний міністр.

Але генетики, дослідивши ДНК царя, спростують це припущення і заявлять, що Тутанхамон помер від малярії.

На посмертній масці його зобразять майже досконало. Та чисельні реконструкції обличчя покажуть, це був фараон, який виглядав як маленький хлопчик. Страждав крихкістю кісток, вовчою пащею, волочив ліву ногу і ходив з паличкою, мав неприродньо великі стегна і жіночі груди.

Питання у єгиптологів перш за все до того, що мумія Тутанхамона транспортувалася багато разів. Крихкі кістки могли зламатися і з’явитися ті переломи, яких у житті юнак не мав.

Однак є й делікатніша таємниця царського роду. Це називають період інцестів – час, коли правителі Єгипту намагалися зберегти чистою царську кров одружуючись на рідних братах та сестрах.

Є і інопланетна версія походження величної цивілізації. Так, наприклад, батько Тутанхамона фараон Ехнатон мав шокуюче дивний вигляд, не схожий на людину. Він мав витягнуту голову, об’єм мозку у півтора рази більший ніж у звичайної людини та ступні ніг неначе ласти.

Останнє дослідження ДНК фараонів, яке провели німецькі вчені, теж залишає надзвичайно багато запитань. Фараони, наприклад, не хворіли на рак, який останні століття вбиває мільйони людей.

У це важко повірити, але клонувати фараонів найближчим часом буде цілком ймовірно. Наука зробила фантастичний прорив у цій галузі і поки лише законодавчі заборони та моральні застереження стримують цей процес.

Коли ж червону лінію буде перейдено, то фараонів, які жили за 3 тис. років до нашої ери, можна буде оживити. Тоді ми й дізнаємося, чи вони прилетіли на Землю з інших планет, чи прийшли з Європи після якоїсь катастрофи аби започаткувати в Єгипті нову цивілізацію.

Нагадаємо, на Запоріжжі знайшли залишки храму, якому 4 тис. років.

 

Єгипет, Історія, Історичні розкопки, Археологія, ДНК, Росія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка