Укр Рус
, редакторка стрічки

РФ в разі замороження війни в Україні може зазіхнути на країни Балтії – звіт DGAP

російські солдати військові
Фото: Getty Images

Через свої імперські амбіції Росія являє собою найбільшу й найактуальнішу загрозу для країн НАТО. Німеччина і НАТО повинні посилити свої збройні сили, щоб стримувати і, за необхідності, воювати проти Росії. Це єдиний спосіб знизити ризик наступної війни в Європі.

Про це йдеться в дослідженні аналітичного центру Німецьке товариство зовнішньої політики (DGAP), яке ґрунтується на інформації від джерел у військових колах і розвідці Німеччини.

У дослідженні йдеться про те, що у НАТО мало часу, щоб поліпшити свою обороноздатність. А Німеччина повинна зробити квантовий стрибок: швидко зміцнити особовий склад Бундесверу, розширити виробництво озброєнь.

Зараз дивляться

Зараз НАТО описує Росію як найбільшу загрозу своїй і світовій безпеці. РФ загрожує стабільності в Євроатлантичному регіоні. Північноатлантичний блок більше не виключає можливості нападу Росії. Питання лише в тому, коли саме.

Читайте також
Аби війна не зайшла у глухий кут, доведеться ухвалити кілька важливих рішень – The Economist
Дайджест за тиждень

Російський диктатор Володимир Путін давно зацікавлений у відновленні так званої величі Росії та зменшенні впливу НАТО і ЄС. Мислення президента РФ ґрунтується на аналогіях із царською Російською імперією та Радянським Союзом сталінської епохи.

Путін не зважає на кордони країн, що виникли після розпаду Радянського Союзу. Варто зазначити, що у складі СРСР були Польща і країни Балтії, які тепер є членами НАТО.

Путінська ідеологія вже виправдала війни в Чечні та Грузії. Реінтеграція Білорусії до складу Російської імперії передбачена російською конституцією. У 2014 році Путін розпочав війну в Україні, а у 2022-му розпочав повномасштабне вторгнення. Москва неодноразово погрожувала окремим державам НАТО, та й НАТО загалом застосуванням ядерної зброї.

Військовий потенціал Росії

Після майже двох років війни в Україні військовий потенціал Росії все ще значний. Найбільших втрат в особовому та матеріальному складі зазнали сухопутні війська. Саме на їх відновленні зосередиться Росія. Військово-космічні війська також втратили кваліфікований персонал, але літаків/вертольотів близько 10-15%.

Великі втрати у Чорноморського флоту РФ. Але Балтійський, Тихоокеанський і Північний флот залишаються боєздатними. Також залишаться майже недоторканими стратегічні ракетні війська армії РФ, кібер- і космічні сили.

Росія може навчати близько 280 тис. новобранців на рік. За шість років – це близько 1,7 млн, а через 10 років – близько 2,8 млн солдатів. Крім того, зараз російська економіка перейшла на військові рейки.

Також Росія призвичаїлася обходити санкції на компоненти, необхідні для виробництва ракет, дронів та іншої військової техніки. РФ імпортує військову техніку із союзних держав, таких як Іран і Північна Корея.

Крім того, в російському суспільстві придушується будь-яка форма протестів та інакомислення. Росіяни готові змиритися з людськими жертвами.

Відновлення армії РФ та можливий новий напад

За оцінками експертів і спецслужб, Росії знадобиться від 6 до 10 років, щоб відновити свою армію до такої міри, що вона зможе ризикнути напасти на НАТО.

Щойно війна в Україні заморозиться, Росія одразу ж розпочне відновлення бойової потужності. Цілком імовірно, що РФ спробує напасти на країни Балтії.

Вікно для можливого російського нападу відкриється, щойно у Росії виникне враження, що напад, наприклад, на країни Балтії, може бути успішним.

Читайте також
Заходу потрібна нова стратегія, адже режим Путіна досі міцно тримається – WSJ
путін

Війна в Україні, Німеччина, НАТО
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка