США та Британія стверджують, що є законний спосіб конфіскувати активи Росії для України – FT

В останні тижні чиновники Великої сімки (G7) активізували переговори щодо використання $300 млрд заморожених російських активів.
Про це пише британське видання Financial Times.
Цього тижня два найважливіші пакети фінансової допомоги Україні на суму понад $100 млрд зазнали невдачі, оскільки республіканці в Конгресі США та угорський прем’єр Віктор Орбан виступили проти фінансування Києва. А заморожені російські активи могли б стати альтернативним джерелом фінансової допомоги Україні.
У Вашингтоні вважають, що є спосіб конфіскації активів відповідно до міжнародного права. Такої ж позиції дотримується і міністр закордонних справ Великої Британії Девід Кемерон.
Члени G7 та інші держави можуть заарештувати російські суверенні активи як контрзахід, щоб спонукати Росію припинити агресію, йдеться в документі уряду США.
Один з американських чиновників заявив, що Вашингтон веде активні переговори про використання російських активів і вважає, що для ухвалення рішення залишилося зовсім небагато часу. Є припущення, що це питання можуть обговорити на запланованій зустрічі лідерів країн G7.
Європейські країни, зокрема Німеччина, Франція та Бельгія, бачать перешкоди через юридичні моменти із захистом суверенних активів відповідно до міжнародного права.
Попри це, один із західних чиновників заявив, що у Великій сімці зростає консенсус передачі Україні російських активів.
– Нам потрібно знайти спосіб передати гроші Україні, в будь-якій формі. Дедалі більше й більше країн вказують на активи та дивуються, чому вони досі там лежать, – сказав один із дипломатів ЄС.
За оцінками України, для відновлення країни знадобиться щонайменше $400 млрд. Але сума може подвоїтися, якщо врахувати компенсацію жертвам війни.
У Мін’юсті України повідомили, що партнери Києва можуть запровадити податок на доходи від заморожених російських активів. Київ вважає це недостатнім.