Вибори в РФ – бутафорія та ритуал помазання Путіна: огляд західних ЗМІ

У Росії 15−17 березня відбуваються вибори президента. Західні видання висловили думку, що чинний глава РФ Володимир Путін залишатиметься при владі ще роками, адже цьому сприяють саме політика та пропаганда Кремля.
Що ще писали світові ЗМІ про події в країні-агресора – читайте у матеріалі Фактів ICTV.
Західні ЗМІ про вибори в РФ
- The Economist
Видання називає вибори президента в Росії бутафорією. Журналісти зазначають, що фактично це ритуал помазання Володимира Путіна як царя, який має правити в РФ ще шість років. А це означає, що за два роки повномасштабної війни в Україні кремлівський режим все ще не зазнав фіаско, тож це має стати тривожним сигналом для Заходу.
– Амбіції Путіна становлять довгострокову загрозу, яка виходить далеко за межі України. Він може посилити розбрат в Африці та на Близькому Сході, паралізувати ООН і розмістити ядерну зброю в космосі, – констатує видання, наголошуючи, що Захід потребує тривалішої стратегії у протистоянні Росії.
The Economist пропонує вважати “робочим припущенням”, що Путін залишатиметься при владі ще роками.
- The Guardian
Одна з цілей кремлівського диктатора, як зазначається у матеріалі видання, на цих виборах – “позбавити більшість росіян можливості уявити собі майбутнє без нього”. The Guardian пише, для молоді, яку часто називають поколінням Путіна, чекає ще одне десятиліття все більш авторитарного правління єдиного президента, якого вони коли-небудь знали.
– І перспективи його наступного терміну або навіть двох термінів до 2036 року зрозумілі: вічна війна, все більш мілітаризоване суспільство й економіка, де домінують … військові витрати, – йдеться у статті The Guardian.
- BBC News Україна
Видання пише, що “вибори в Росії рідко бувають подією з непередбачуваним результатом, але вони важливі, щоб легітимізувати тих, хто при владі, та показати, що думка людей має значення”.
– Цього разу для Путіна насамперед важливо не тільки перемогти, а й показати високу явку та значну частку підтримки, тому що країна втягнулась у повномасштабну війну, яка матиме тривалі наслідки як для самої Росії, так і для всього світу, – пише BBC News Україна.
Зазначається, що для підвищення явки влада використовує не лише примус, а й інші методи. Виборцям традиційно обіцяють призи за участь, як-от промокоди та подарункові сертифікати до магазинів і ресторанів. Також Росія намагається провести голосування на окупованих територіях, що є незаконним.
- Reuters
У Росії, яка перебуває у стані війни, є лише один реальний кандидат і лише один переможець: Володимир Путін, пише Reuters.
– Лідери роздробленої російської опозиції або за кордоном, або у в’язницях, або мовчать, або мертві. Найвідоміший російський опозиціонер Олексій Навальний помер 16 лютого в колонії Полярний вовк. Його вдова Юлія закликала росіян прийти на виборчі дільниці опівдні 17 березня, щоб продемонструвати свою опозиційність, – йдеться у матеріалі видання.
- Business Insider
Business Insider пише, що простої перемоги Путіну ніколи не було достатньо – і цьогорічні президентські вибори зовсім не відрізняються.
– Аналітики кажуть, що немає сумнівів у перемозі 71-річного Володимира Путіна, навіть якщо війна в Україні триває третій рік, – пише видання.
- Bloomberg
Видання у статті називає Путіна другим Сталіним і теж висловлює впевненість у черговій “перемозі” кремлівського диктатора на виборах.
– Опозиція цього року здається дедалі дрібнішою. На відміну від минулих президентських виборів, цього разу Кремль не допустив навіть символічно незалежного кандидата, – пише Bloomberg.
У статі зазначається, що “наразі найбільший головний біль для Кремля полягає в тому, щоб отримати високу явку серед апатичних росіян, щоб перемога Путіна була приголомшливою”.
- Sky News
Sky News цитує американського фінансиста Білла Браудера, який вважає, що після виборів у Росії можуть розпочатися “сталінські чистки”. Він звернув увагу, що зараз Путін вбиває окремих людей. Однак після псевдовиборів диктатор може посилити тиск, оскільки “відчайдушно прагне залишитися при владі”.
На думку Браудера, втрата влади може означати для господаря Кремля ув’язнення і навіть смерть.
– Передусім йому потрібно продовжити свою диктатуру на триваліший час, і щойно він покінчить із цими фальшивими виборами, то зможе продовжувати свої репресії. Він може продовжувати робити набагато гірші речі, ніж робив раніше… Я думаю, що ми швидко рухаємося до північнокорейської ситуації в Росії, таким зараз є Путін, – пояснив фінансист.
Видання пише, що кандидатам від опозиції було заборонено балотуватися, вони втекли з країни або вже мертві – як, наприклад, найвідоміший критик Путіна Олексій Навальний.
Також Sky News відзначає тиск на українців на окупованих Росією територіях, щоби ті голосували на виборах президента РФ.
Sky News повідомляє і про настрої населення у Росії, зокрема про використання коктейлів Молотова під час протестів на виборчих дільницях в РФ. Одночасно видання публікує світлину, де люди стоять у черзі, щоб проголосувати в Москві.
