, редакторка стрічки

У ЄС пропонують інтегрувати нових членів у процесі приєднання до блоку

Єврокомісія
Фото: Pexels

Єврокомісія опублікувала документ про розширення та необхідні реформи. Зокрема, пропонується поступово надавати країнам, які прагнуть стати частиною блоку, переваги членства.

Про це йдеться на сайті Єврокомісії.

Комісія пропонує поступову інтеграцію нових держав-членів у політику ЄС. Тобто країни отримуватимуть певні переваги і зобов’язання ще до повноцінного членства у блоці. Наприклад, перехідний період може включати поступове залучення коштів і доступ до ринку праці ЄС.

Зараз дивляться

Водночас такі переваги повинні бути засновані на заслугах.

У Брюсселі наголосили, що повноправне членство вимагатиме “цілковитого дотримання єдиного всеосяжного набору прав і зобов’язань”.

Європейська комісія також зазначає: що більше членів у блоці, то важче буде досягти одностайності в ухваленні рішень. Тому пропонується перейти від одностайності до голосування кваліфікованою більшістю голосів у певних сферах зовнішньої та безпекової політики.

– Комісія вважає, що можна відійти від одностайності, не ставлячи під загрозу стратегічні інтереси держав-членів, – йдеться у повідомленні.

Зазначено, що розширення Євросоюзу принесе очевидні переваги: більший єдиний ринок і ринок праці, сильніша соціальна конвергенція, покращений захист здоров’я тощо. Водночас політика, бюджет і управління ЄС неминуче зазнають впливу, і розширення потенційно може призвести до непередбачуваних наслідків.

– Оскільки політика Союзу має продовжувати працювати ефективно, необхідно буде вжити заходів, щоб примирити можливості більшого Союзу з викликами, які він створює, – наголошують у ЄК.

Вступ України до Євросоюзу

У червні 2022 року Україна отримала статус кандидата на вступ до Європейського Союзу.

У середині грудня 2023 року ЄС вирішив почати переговори про вступ України та Молдови.

У січні 2024 року у Брюсселі офіційно розпочався процес скринінгу, що означає оцінку відповідності законодавства України нормам ЄС.

Посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова вважає, що наша держава може стати членом ЄС до 2030 року.

Читайте також
У ЄС попередньо погодили продовження безмитного агроекспорту для України
Європарламент

ЄС, Україна, Україна-ЄС
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка