США ведуть переговори з ДР Конго про доступ до мінералів в обмін на військову допомогу

Сполучені Штати Америки проводять попередні переговори з Демократичною Республікою Конго (ДРК) щодо можливої угоди, яка передбачає надання американським компаніям доступу до стратегічних корисних копалин Африки.
США та ДР Конго ведуть переговори щодо видобутку мінералів
Як повідомляє Financial Times, ДР Конго ініціювало ці перемовини ще в лютому, запропонувавши США права на розвідку та видобуток міді, кобальту й урану.
Водночас уряд ДРК сподівається отримати від Вашингтона військову підтримку для боротьби з повстанськими угрупованнями, які загрожують стабільності країни.
Хоча переговори перебувають на початковому етапі, за інформацією джерел, президент США Дональд Трамп виявляє зацікавленість у цій угоді. ДР Конго ж розраховує, що співпраця зі США допоможе зміцнити позиції президента Фелікса Чісекеді, чия влада нині під загрозою через внутрішні конфлікти.
Збройний конфлікт у ДР Конго: що відомо
На сході Демократичної Республіки Конго триває збройне протистояння між урядовими силами та повстанським угрупованням Рух 23 березня (M23), яке, за деякими даними, підтримує Руанда.
У січні бойовики здійснили масштабний наступ і захопили місто Гома – стратегічний центр із населенням понад 2 млн людей.
У лютому стало відомо, що після захоплення міста з місцевої в’язниці втекли ув’язнені чоловіки, а жінок, які там перебували, зґвалтували та вбили. ООН розслідує ці злочини.
Повстанці M23 заявляють, що виступають на захист етнічних меншин, зокрема тутсі, й вимагають припинення переслідувань із боку збройних формувань хуту.
Офіційний Вашингтон поки що не коментував перебіг переговорів із ДР Конго.
