Польща та Словаччина лобіюватимуть якнайшвидше надання Україні кандидата на членство у ЄС

Президент Польщі Анджей Дуда пообіцяв, що його країна лобіюватиме надання Україні статусу країни-кандидата в ЄС.
Про це він заявив під час спільної пресконференції за підсумками зустрічі у Братиславі з президентом Словаччини Зузаною Чапутовою.
— Ми лобіюватимемо країни Європейського Союзу в Західній Європі до якнайшвидшого надання Україні статусу країни-кандидата в ЄС, – заявив Дуда.
Він наголосив, що Польща підтримує Україну як у гуманітарному плані, так і у військовому, посилаючи військову техніку для захисту власної країни. Дуда додав, що українці також захищають Європу, і особливо її східну частину від “амбіцій та імперських планів сьогоднішньої Росії”.
— Ми також знаємо, що сьогодні це потрібно українському суспільству, щоб воно відчувало себе прийнятим на Заході, тому ідея надання Україні статусу країни-кандидата до ЄС настільки важлива, – зазначив він.
Дуда повідомив, що прийняв пропозицію президента Словаччини “провести своєрідну лобістську місію для України серед колег у країнах ЄС в Західній Європі”.
— Особливо там, де є сумніви, чи має Україна швидко отримати статус кандидата. Ми не сумніваємося, що вона (Україна, – Ред.) має отримати цей статус якомога швидше, і постараємося заручити Україну підтримкою у різних місцях, – сказав Дуда.
Опитування Flash Eurobarometer, яке провели у квітні в усіх країнах ЄС, свідчить, що 66% європейців підтримують вступ України до Європейського Союзу.
Найбільша підтримка України у Португалії, де вступ до ЄС підтримали 87% респондентів. Далі йдуть Естонія (83%), Литва (82%), Польща (81%) та Ірландія (79%).
Джерело: PAP