
13 листопада 1918 року Українська національна рада у Львові проголосила створення Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).
Територія держави охоплювала українські етнічні землі – Східну Галичину, Буковину та Закарпаття. Президентом став Євген Петрушевич.
Цього ж дня Українська національна рада ЗУНР (УНРада) ухвалила Тимчасовий закон про державну самостійність земель бувшої Австро-Угорської монархії.
22 січня 1919 року у Києві було урочисто підписано Акт злуки УНР та ЗУНР в одну державу. Однак вже у липні під час польсько-української війни територія ЗУНР опинилася під окупацією.
20 грудня 1919 року Євген Петрушевич за підтримки уряду ЗУНР у вигнанні розірвав Акт злуки з УНР.
Знакові події в історії України
До 30-ї річниці Незалежності сайт Факти ICTV разом з істориками, викладачами та медіа-експертами визначив топ-100 знакових подій в історії України.
Визначні постаті, що вплинули на українську мову, поезію, театр, парламентаризм і міжнародну політику – кого з українців ви пригадаєте?
Хрещення Русі, заснування Запорозької Січі, Національно-визвольна війна Богдана Хмельницького чи Революція 1917-1921 років – які з цих подій залишили визначальний слід в історії України?
Які епізоди нашої історії стали вирішальними – визначають лише українці. Обирай 5, реєструйся та голосуй.
24 серпня сайт Факти ICTV представить 10 найбільш знакових подій, за які проголосувало найбільше українців: стежте за оновленнями і залишайте свою думку.