
Солдати випробовують кулемет – КМ-7.62, щойно з заводу. Стріляє ніби добре. Однак кришка ствольної коробки буквально лізе в очі під час кожного пострілу.
Цей дефект не єдина проблема – каже волонтер Роман Донік. Його інструктори тренують стрільців на полігонах. І власноруч випробовували новенький кулемет КМ. Каже, ані прицілитись, ані встановити додатковий прилад нічного бачення на нього не можна. А без нічних очей солдатам воювати зась. На кулеметі немає спеціальних перехідників. Всі гаджети, які й намагались поставити вояки – хитаються, а відтак і влучити в мішень не реально.
Читайте: Невідомі обстріляли поїзд Інтерсіті з бійцями АТО
Попри зауваження, які вояки описували в рекламаціях до кулемета, його продовжують постачати в армію – каже волонтер. А проконтролювати такі закупівлі нереально. Бо вони під грифом секретно. А відтак і знайти того, хто ставить підписи під актом купівлі-продажу абсолютно недосконалої, на думку солдатів продукції, складно.
Перед тим, як потрапити до рук солдатів зброя проходить щонайменше три етапи випробування. І не тільки розробників, а й представників державних органів влади.
Понад 6 тисяч таких кулеметів завод Маяк виготовив за кілька років. І 90% продав закордон.
Українські кулемети взяли на озброєння навіть дві країни НАТО. А тепер ще кілька сотень з’явились і в Україні.
Розробники пояснюють – виготовили все, як замовило Міноборони. І навіть про проблеми знають. Бо вже тричі майстри виїздили на гарантійний ремонт зброї.
Розробник пояснює, солдати самі зламали кулемет, самостійно намагались полагодити і замінили деталь.
Скандал з кулеметом КМ таки докотився до Міноборони. Тож кулемети вилучать і відправлять на вдосконалення на завод.
Нагадаємо, українські оборонні заводи дивують світ своїми розробками: міні-БТР Фантом, комплекс Піранья, дистанційно керована турель ціною у $ 7 тисяч, аналог малокаліберного міномету М-224 калібром 60 та чимало інших зразків.