PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Афон в мініатюрі в Києво-Печерській Лаврі

В Успенському соборі Києво-Печерської лаври відкрилась виставка Благословення Святої Гори Афон

Афон в мініатюрі в Києво-Печерській Лаврі

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви, організатори присвятили виставку 1000-літтю духовних зв’язків України з Афоном.

На виставці представлені списки афонських чудотворних образів, що надсилалися як благословення Святої Гори до України. Також афонська мистецька традиція – хрести та ікони XVI-XVIII ст. Крім того, меморіальні речі дослідників Афону різних часів, давня гравюра, карта, фотографії, книжки і багато іншого. Зокрема, реліквії преподобного Гавриїла Афонського – засновника одеського подвір’я Іллінського Святогірського скита – його зажиттєва фотографія, посох, погребальний хрест.

– Знадобилося понад півроку, щоб створити зменшену копію Святої Гори і Великої лаври. Команда фахівців кожну деталь виготовляла окремо, наприкінці все було змонтовано в єдину композицію. Тисячі гостей виставки зможуть перенестися на Афон і відчути благословення обителі Богородиці. Участь у виставці стала кроком на шляху до створення Музею Афону наступного року», – розповів засновник БФ «Православний спадок України на Святій Горі Афон Дмитро Ворона.

Читайте: У Києві представлять унікальні 3-D макети Афону і Великої Лаври

Детальніше про тривимірні макети Афону і Великої лаври розповів виконавчий директор фонду Андрій Ус. Зокрема, на макеті зображено навіть експозицію хресної ходи з Введенського храму до Кафолікона.

– Люди багато питають у нас про Афон і що там знаходиться. Для кращого візуального розуміння ми створили Гору Афон, розміром 2,5 на 1 метр і окремо – перший монастир, заснований на Афоні – це лавра святого Афанасія, або Велика лавра. Сподіваємось дотик до україно-афонського надбання дасть ще один поштовх для духовного збагачення нашого народу, – сказав Андрій Ус.

Виставка триватиме до 20 квітня 2017 року.

Раніше Факти ICTV публікувала афішу заходів до Нового року 2017

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка