Прогнози на 2016 рік: правда і брехня про Донбас, долар та Росію

Економіка України
Екс-міністр фінансів Наталія Яресько в 2015-му назвала тодішній рік найважчим, але оголосила економічне зростання в 2016-м.
Старший економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь був більш оптимістичний з прогнозом зростання економіки на 2-3%.
Екс-науковий співробітник Інституту світової економіки НАН України Всеволод Степанюк у 2015-му говорив про те, що ніякого зростання в 2016-му році не буде. У експерта був прогноз про спад і деградацію економіки України.
До речі, аналітики Stratfor обіцяли в 2016-му повільне відновлення економіки.
Головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital Олена Бєлан говорила про зростання ВВП на 1%.
Дмитро Боярчук з центру CASE Ukraine давав прогноз зростання ВВП на 1,2%.
А Національний банк України обіцяв 2,4% зростання ВВП.
За словами прем’єра Володимира Гройсмана, в 2015 році ВВП України впав на 10%, а в 2016-му – піднявся на 1,5%.
Долар
Компанія Інвестиційний капітал України (ICU. – Ред.) говорила у 2015-му про курс 32 гривні за долар на 2016 рік.
Шведська фінансова група SEB говорила про 20 грн/долар у 2016-му, а польська компанія KUKE SA про 20,5 грн/долар.
Найбільш реалістичними виявилися прогнози банку UniCredit (27 гривень за долар) і компанії CASE Ukraine (26,5 гривень за долар).
У грудні 2016-го курс коливався на рівні 25,8-27 гривень за долар.
Донбас
Політолог Дмитро Орєшкін говорив, що в 2016 році не буде масштабних наступів для прориву фронту з танками і важкою зброєю.
Остаточно вирішити проблему регіону в цьому році не вдасться, але майбутній статус Донбасу до 2016 року напевно буде визначено, прогнозував політолог Володимир Малинкович.
Блогер Богдан Мірошников запевняв, що повернення Донбасу в 2016-му – це реальність, а також говорив тим, хто не вірить у цей прогноз, що потрібно просто читати новини і вчитися їх правильно аналізувати.
Головний редактор сайту Інформаційне опір Юрій Карін говорив, що широкомасштабної агресії Росії на Донбасі не буде, проте в 2016-му Путін спробує розхитати ситуацію на території мирної України.
Старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Анатолій Окситюк прогнозував звинувачення Москви в невиконанні Мінських домовленостей Києвом через труднощі в ухваленні змін до Конституції щодо статусу Донбасу.
Аналітики Stratfor прогнозували, що “ДНР” і “ЛНР” навряд почнуть масштабну наступальну операцію на сході України. Причина – Росія забороняє маріонетковим “республікам” загострювати війну через загрозу посилення санкцій.
У Stratfor також стверджували, що в 2016-му році конфлікт на Донбасі не завершиться.
Блогер Кирило Данильченко говорив: Чого точно не станеться – це повномасштабного вторгнення РФ.
У підсумку, проблема з Донбасом в 2016 році не вирішена, а повномасштабної війни не було.
До речі, Факти ICTV в 2015 році опублікували спецпроект про те, що буде з Донбасом. Про те, що збулося, а що ні, можна почитати тут.
Росія
Американське рейтингове агентство Fitch прогнозувало різке падіння ВВП Росії в 2016-му на рівні 5,5%.
ВВП Росії навіть зріс в четвертому кварталі 2016 року. Про це сказав глава Мінекономрозвитку РФ Максим Орєшкін.
Голова незалежної інвестиційної дослідницької компанії Bretton Woods Research Володимир Сіньйореллі прогнозував скасування санкцій проти Росії в 2016-му.
Член Громадської палати Росії Георгій Федоров говорив, що санкції будуть мати тривалий характер, адже якщо США вводять обмеження проти будь-якої держави – це може тривати десятиліттями.
Голова правління Міжнародної Ліги захисту прав громадян України Едуард Багіров давав прогноз про Крим:
– Криму як такого як державного устрою “у складі Росії” в 2016 році не буде.
Також низка астрологів традиційно прогнозували смерть президента Росії Володимира Путіна в 2016 році. Про смерть російського лідера говорили в тому числі астрологи Павло Глоба і Людмила Халанська.
До речі, астролог Влад Росс, у якого Факти ICTV взяли інтерв’ю, говорить про різку зміну влади в Росії в березні 2017 року і пояснює, чому це має статися саме в цей час.
Протягом 2016-го Володимир Путін нікуди не зник, російська економіка не впала, Москва не повернула Крим, але санкції Захід зберіг, а також були введені нові обмеження в деяких галузях.