
Містечко Бортничі під Києвом. Нещодавно тут отруїлись майже півтори сотні людей. Все через воду.
Виявилося, до артезіанської води потрапили каналізаційні стоки. З того часу люди просто бояться пити воду з-під кранів.
Журналісти Фактів тижня провели експертизу. На руках 6 зразків води – мінеральна, з крана, фільтрована, з кулера, з бювету та найдешевша питна з магазину.
Біолог все роз’яснює на пальцях. Мікрофлора осідає на стінках труб, яким вже по 50 років. І що б не робили, а вода все рівно зачепить усе це буйство фарб.
Результати експертизи, від яких просто пересихає в горлі. Вміст хлору у воді з-під крану перевищений втричі. Простіше кажучи, вода непридатна для вживання.
Кажуть, що вживати мінеральну воду кожного дня шкідливо.
Гастроентеролог каже, варто просто підібрати воду під себе. Для цього треба здати певні аналізи, що і визначать, яка ж вода підходить саме вам. Вода пройшла експертизу.
Наприклад, у випадку з кулерами. Вони стоять ледь не в кожному офісі, школі чи спортзалі.
Треба згадати, що ці бутилі – багаторазового використання. І перш ніж до вас потрапити, подорожують по всій Україні. Від такої води краще взагалі відмовитися.
Виробники хочуть, аби вода не псувалася. А це можливо тільки, якщо пропустити її через потужний фільтр. Це робить майже дистильовану, тобто мертву воду. Таку використовують у медицині для виробництва ліків.
Дивіться: Холодне пиво за 30 секунд. Новий швидкісний охолоджувач для напоїв
Для аналізу взяли воду з бювету, що знаходиться у самісінькому центрі Києва. У парку Шевченка. Вердикт з лабораторії – у воді перевищення іонів натрію. Для вживання не придатна.
Хоча, в Інституті хімії стверджують, що не вся артезіанська вода погана. Просто в парку Шевченка її, як кажуть, доочищують. І від цього забагато натрію.
Експеримент довів: від чого точно не залежить якість, так це від вартості. Навіть за те, що ми викладаємо гроші, інколи пити не варто.
До слова, вчора Факти ICTV писали, чому лікарі проти популярного аналізу крові – на онкомаркери.