
Конференція Ялтинська європейська стратегія 2017 року завершилася фінальною дискусією між Віктором Пінчуком, Річардом Хаасом (президент Ради з міжнародних відносин), Стівеном Сакуром (ведучий BBC) та Фарідом Закарією (ведучий CNN) щодо прогнозів на майбутній рік.
Читайте: HARDTalk з Гройсманом на YES2017: Популізм дестабілізує, але треба бути реалістами
Ключові точки кипіння, на думку експертів, це Північна Корея, Brexit та політична ситуація у США.
Вони прогнозують можливий превентивний удар по Північній Кореї Сполученими Штатами.
А щодо Brexit влучно сказав Фарід Закарія:
– Британці загнали себе в глухий кут та розуміють, що Brexit буде не простим. Їм доведеться вести переговори по сотнях угод з рештою країн світу. Британія стане більш провінційною.
Тут виступав Тоні Блер. Ось при ньому Велика Британія була впливовою. А зараз вона має флот, який не може захистити навіть Ла-Манш.
Британець Стівен Сакур погодився:
– Я б хотів не погодитися з колегою, але не можу. Вважаю, що це буде жалюгідний Brexit.
Закриваючи форум голова ради YES Александр Квасьневський сказав, що Путін розуміє, що Росія мусить модернізуватися. А без співпраці зі Заходом це неможливо. І це є саме той момент, коли можна почати будувати діалог щодо знаходження виходу з кризи.
– Я реаліст: Крим – зовсім інша історія. Але криза у Донецьку і Луганську може стати предметом дискусії і призвести до позитивних результатів. Я розумію, що зараз настав час передвиборчих ігор. Пропозиція Путіна по миротворцях – це теж частина гри. Але діалог по миротворцях треба починати, – підсумував він.
Ще у п’ятницю Віктор Пінчук побажав, щоб наступна зустріч у рамках конференції відбулася у Ялті.
Читайте: 7 уроків миру Тоні Блера для України: від ворога до партнера
Чи конкурентна Україна як держава на глобальному ринку?
До слова, раніше президент України (1994-2005) Леонід Кучма на Ялтинській європейській стратегії розкритикував країн-гарантів безпеки Української держави.