
Швидка і прибуткова справа. А ще, як з’ясувалося, майже безпечна для шахрая. Його навряд чи вдасться знайти. Картки, як правило, оформлені на підставних осіб.
Однак, є ще один популярний нині вид шахрайства у ріелторів. Він вимагає спершу заплатити і підписати договір, а от житло показувати не поспішає. Такі послуги коштують 400 грн. А, якщо помешкання не підійде, вони запевняють що дадуть доступ до закритого сайту.
Знову та ж сама проблема, на телефон ніхто не відповідає. На питання, за що ж врешті тут беруть гроші, агенція відповідає, що не несе відповідальності за власників квартир.
А ще в договорі написано: жодних квартир агенція не здає. Вона просто надає інформацію про здебільшого неіснуючі помешкання. За гроші.
Дивіться: Розстрочка від забудовника VS банківський кредит: що вигідніше
Тобто продаються контакти, але ніхто не гарантує, що вони актуальні.
А от деякі агенції пішли ще далі. За ті ж самі інформаційні послуги просять в 10 разів більше. Вони вимагають оплату одразу за місяць.
Патрульні кажуть, що люди самі винні, бо власноруч дають гроші шахраям. І виною в данному випадку є неуважність. В договорі, як правило, не вказано, що агенція повинна надати квартиру.
У поліції кажуть, такі злочини – сезонні. Псевдоріелтори розгортають роботу здебільшого у серпні та вересні – очікують студентів та переселенців з Донбасу.
Юристи та експерти з нерухомості кажуть, що від такого обману застрахуватися не складно. Потрібно обійти сусідів, кожну квартиру знизу, зверху, якщо це багатоповерхівка, і запитати: чи справді ця людина є власником.
На що ще треба звертати увагу? Вимагання грошів до показу нерухомості – також привід насторожитися.
Ріелторська компанія або приватний ріелтор, вони ніколи гроші вперед не беруть.
До слова, Факти ICTV писали про квартири на першому або останньому поверсі і міфи про житло, у які не потрібно вірити.