Укр Рус
, випусковий редактор

Кредитна лінія Енергоринку – вірне рішення уряду – експерт

Лінія електропередач

Таку думку висловив радник міністра енергетики та вугільної промисловості України Сергій Чех.

– На сьогодні борги ДП Енергоринок перед тепловою генерацією становлять 9,3 млрд грн. Тільки в поточному році борг зріс на 1,6 млрд. Тобто, сьогодні ТЕС закуповують вугілля фактично, кредитуючи галузь. Тому як продавці вугілля, тим більше іноземні, нікого не кредитуватимуть, – наголосив він.

Сергій Чех підкреслив, що це борги комунальних підприємств, борги населення, борги на НКТ. Таким чином, ДП Енергоринок не може в повній мірі розраховуватися з тепловою генерацією, яка в умовах дефіциту закуповує значні обсяги імпортного вугілля. З іншого боку, на сьогодні ціна вугілля, закладена в тарифі за формулою Роттердам+ істотно нижче реальної ціни закупівлі.

Зараз дивляться

– В уряду було тільки два шляхи вирішення цієї проблеми: підняти тарифи або затвердити кредит. У цій ситуації, коли переговори щодо ціни на газ для населення з МВФ тривають і, відповідно, залишається ризик зростання тарифу на газ, додаткове навантаження у вигляді підвищення тарифу на ее було б просто безвідповідальним. Упевнений, що виділення кредиту у теперішній ситуації єдино вірне рішення, – наголосив радник міністра.

Читайте: Енергетичні експерти попросили ЗМІ збалансовано висвітлювати формулу Роттердам+

Нагадаємо, 18 жовтня на засіданні КМУ було прийнято Розпорядження Про заходи щодо стабілізації роботи енергогенеруючих компаній теплових електростанцій. Документ передбачає отримання кредитів ДП ​​Енергоринок в сумі 2 млрд. грн. для погашення заборгованостей перед тепловою генерацією. Таким чином, держава знайшла рішення не в збільшенні тарифу для ТЕС, а в частковому поверненні боргів перед генеруючими компаніями. Станом на 01.10.2017 заборгованість ДП Енергоринок перед підприємствами ГК ТЕС склала 9,3 млрд. грн.

3 березня 2016 року НКРЕКУ прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Відповідно до даної методології, вугільна складова в тарифі на електроенергію заснована на усереднених котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) за 12 місяців на момент розрахунку + доставка в український порт.

До слова, ціна на електроенергію в Україні в 4,3 рази нижча середньоєвропейської.

Енергоринок
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка