Укр Рус
, Директор департаменту інтернет-проектів Starlight News

Житло без сусідів, що заважають спати: як вирішити проблему звукоізоляції

Житло без сусідів, що заважають спати: як у сучасних новобудовах вирішують проблему звукоізоляції

Гучна музика, розмови та навіть храп! Чого тільки не почуєш від сусідів через, здавалося б, щільні стіни у старих будівлях. Особливо цим грішать панельні хрущовки. В них бетон резонує не гірше від церковного дзвону! В результаті будь-який гучний звук поширюється практично на весь будинок.

Додає “акустичності” й централізована система опалення: стояки об’єднують квартири від першого до останнього поверху, тож по трубам, крім тепла, передаються і звуки. Якщо вони загучні, сусіди просять припинити галас перевіреним способом, – ударами по батареях.

Жахлива звукоізоляція – результат застарілих технологій

Ця жахлива звукоізоляція – результат застарілих технологій будівництва. В старих будинках переважно бетонні перекриття, які нічим не ізольовані, тому вони і резонують. Від цього не рятують ані килими на стінах, ані меблі! Звук потрапляє в кімнати, резонуючи через сусідні стіни, а також підлогу та стелю. Єдиний можливий вихід – повна ізоляція по периметру із застосуванням товстого звукопоглинаючого шару. Для цього можна використати акустичну вату, проте в умовах затісних “хрущовок” цей трюк стане невиправданою втратою без того малої площі оселі.

Зараз дивляться

Сучасні будматеріали краще поглинають звуки

Разом з тим, слава поганої звукоізоляції чомусь поширилася на новобудови. Інженери запевняють, що незаслужено. Адже сучасні технології та будматеріали дозволяють уникнути такої кількості звукових мостів у будинку. Наприклад, поширені нині монолітно-каркасні будівлі мають простінки з керамічних чи газоблоків, які поглинають звуки з інших квартир на поверсі. А якісна стяжка підлоги та стелі зі спеціальним шаром ізоляційного матеріалу дозволяє уникнути шуму від сусідів знизу чи зверху.

Відтворити тишу як у студіях звукозапису, таким чином, звичайно, не вдасться. Для максимальної ізоляції потрібні додаткові професійні та дорогі матеріали. Однак, на відміну від тісних хрущовок, площа квартир в новобудовах  дозволяє організувати професійну шумоізоляцію. Проте якщо ви не збираєтеся в власній квартирі проводити репетиції рок-гурту, цілком достатньо й стандартних умов від забудовника. За свідченнями мешканців нових будинків,  галас чи музика сусідів їм не заважають.

Якісні новобудови проблем із звукоізоляцією не мають

Зокрема, власники квартир першої черги житлового комплексу Малахіт, що в Соломянскому районі столиці, проблем із звукоізоляцією не мають. Цей ЖК зводить одна з найбільших девелоперських компаній в Україні – Інтергал-Буд. Мешканці комплексу можуть без застережень слухати музику чи дивитися кіно на повну гучність – сусіди нічого не почують.

А широкий вибір квартир площею від 25-ти квадратних метрів у поєднанні з вигідним розташуванням робить ЖК Малахіт популярним серед покупців нового житла. . Крім того, квартири в цьому ЖК пропонуються, як із підготовкою під чистове оздоблення, так і з повноцінним сучасним ремонтом під ключ від забудовника.

Інтергал-Буд, Ринок нерухомості
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка