Косюк: Альтернативна енергетика має стати фундаментом диверсифікації енергоносіїв

Про це заявив голова ПАТ Миронівський хлібопродукт Юрій Косюк на своїй сторінці у Facebook, коментуючи дозвіл німецького міста Штральзунд на будівництво газопроводу Північний потік-2.
За його словами, у разі реалізації такого проекту Україна постане перед черговою енергетичною кризою.
– Декілька років ми не купуємо російський газ, однак фізично ми відбираємо його за контрактами з європейськими компаніями з нашої ж ГТС. Якщо Росія переведе більшу частину транзитного потенціалу на потужності Північного потоку -2, Україна постане перед реальною загрозою чергової енергетичної кризи. Саме тому необхідно вже зараз приймати рішення про диверсифікацію енергоносіїв, – переконаний Юрій Косюк.
Косюк наголосив, ухвалення такого рішення знищить гібридну монополію Газпрома.
– За підсумками 2017 року Україна отримає від транзиту близько 3 млрд доларів. Однак втрата заробітку на транзиті не головна проблема. Більш небезпечною є проблема втрати самого транзитного газу. Потрібно раз і назавжди розрубати цей гордіїв вузол та здійснити диверсифікацію енергоресурсів, за допомогою використання поновлюваних джерел енергії. Це знищить гібридну газову монополію Газпрома, -впевнений Юрій Косюк.
Читайте: Косюк: Від екологічного виробництва до енергоефективності
Голова МХП зазначив, перехід на відновлювальну енергетику, призведе до того, що нас не буде хвилювати будівництво будь-яких газопроводів в обхід України.
– Впевнений, диверсифікація джерел енергії на альтернативні призведе до того, що нас не хвилюватиме будівництво будь-яких газопроводів в обхід України. Я вже не кажу, що це принесе країні стабільність та безпеку, -підсумував Юрій Косюк.
Раніше, Вінницький птахокомплекс компанії Миронівський хлібопродукт, оголосив про плани отримати біогазовий комплекс до 2020 року. Це буде чергове виробництво в МХП з отримання біогазу на основі органічних відходів. Перший такий комплекс запрацював у 2013 році в Дніпропетровській області.