Укр Рус

Куди піти у Києві на 9 травня: заходи до Дня пам’яті і примирення

Куди піти у Києві на 9 травня: заходи до Дня пам’яті і примирення

У зв’язку з цим столичний монумент Батьківщина-мати традиційно прикрасили вінком із червоних маків, у якому вона простоїть кілька тижнів.

Що для Вас 8-9 травня і чи потрібні вихідні?

Президент України Петро Порошенко привітав ветеранів зі святом.

Зараз дивляться

– Ми вшановуємо пам’ять захисників України, які боролися і перемагали на різних землях і континентах під час Другої світової війни, – найкривавішої в історії людства. 28 тисяч братських могил залишила Друга світова на українській землі. Ми повинні пам’ятати і знати всіх, хто мужньо захищав рідну землю. Від усього серця дякую і ветеранів, і героїв-воїнів сучасності. Нехай український непереможний дух надихає всіх нас на віддане служіння Україні, на нові звершення і перемоги, – заявив він.

В рамках урочистих заходів біля монументу Батьківщина-мати зібралися близько 700 школярів, студентів, курсантів та кадетів Київського військового ліцею ім. Івана Богуна, які вишикувалися в живий Тризуб.

У Києві пройшов ряд меморіальних заходів, церемоній покладання квітів та зустрічей з ветеранськими організаціями.

У Національному музеї історії України в Другій світовій війні відкрилася фотовиставка Герої.

На Співочому полі стартувала мистецька програма Рокам ніколи пам’яті не стерти, в якій беруть участь колективи самодіяльності ветеранів.

У філії Музею історії Києва (Музеї окупації) 8 травня розпочався кінолекторій Битва за Дніпро і визволення Києва. А всеукраїнська акція Перша хвилина миру за участю перших осіб держави розпочнеться 8 травня о 22.40 у столичному Національному музеї історії України в Другій світовій війні.

Святкування 73-ї річниці закінчення Другої світової війни триватимуть 9 травня, який для українців буде офіційним вихідним.

Парк Вічної Слави

Куди піти у Києві на 9 травня: заходи до Дня пам’яті і примирення Фото 1

9 травня у парку Вічної Слави відбудеться урочиста церемонія покладання квітів до могили Невідомого солдата.

Національний музей історії України у Другій світовій

9 травня з 11.00 до 17.00 відбудуться урочистості Пам’ятаємо – Перемагаємо. В рамках цих заходів відбудеться концертна програма Київського академічного муніципального духового оркестру Україна – священна земля, поминальний реквієм Пам’яті, молебень за мир в Україні, церемонія покладання гірлянди Військової Слави до скульптурної композиції Форсування Дніпра і концертно-тематична програма Перемога, свята перемога.

Протягом травня в центральних бібліотеках Києва пройдуть цикли тематичних заходів: акції вшанування ветеранів, вечори пам’яті, виставки-спогади, дискусії-роздуми.

В кінотеатрах Флоренція, Вогонь, Промінь, Ленінград, Старт, Ліра, ім. Тараса Шевченка відбудеться перегляд документальних фільмів про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні та художніх тематичних фільмів Немає невідомих героїв і Дніпровська балада.

Департамент освіти КМДА організує екскурсії до Національного музею історії України в Другій світовій війні, Національного історико-меморіального заповідника Бабин Яр з покладанням квітів до пам’ятників.

Відзначимо, що в СБУ повідомили, що 9 травня можливі провокації у Харкові, Одесі і Дніпрі.

– Найбільш небезпечними містами в цей день можуть бути Дніпро, Одеса і Харків. У Києві, я думаю, все пройде без проблем, тому що в столиці традиційно сили збалансовані, – екс-співробітник СБУ Івана Ступака.

Раніше Факти ICTV писали, про День пам’яті чи День перемоги. Та що Україна повинна відзначати.

День пам'яті та примирення, День перемоги над нацизмом
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка