
На сьогодні українська розвідка спостерігає за діями російської армії, відстежує нарощування її сил та засобів, намагається передбачити, які кроки планують окупанти.
Потужно працювала українська воєнна розвідка і під час Другої світової війни. Те, що Краків, найдавніше місто Польщі, не був зруйнований, є заслугою українських розвідників.
7 цікавих фактів про діяльність розвідки:
– Офіційно воєнна розвідка України започаткована з 7 вересня 1992 року, коли президент підписав указ про створення Управління воєнної стратегічної розвідки Міністерства оборони України.
– Українська розвідка має давню історію – з часів Київської Русі, а потім і Запорозької Січі. За доби Богдана Хмельницького козацька розвідка вважалася однією з найефективніших у тогочасній Європі.
– Українська розвідка врятувала польський Краків під час Другої світової війни. Від знищення місто врятувала розвідувальна група Голос на чолі з відомим українським розвідником Євгеном Березняком, яка своєчасно здобула інформацію про плани ворога.
– Кремль намагався відібрати лаври порятунку Кракова у книзі російського автора А. Бондаренка Подлинная история Майора Вихря. У новому художньому творі роль героя вже віддається російському розвіднику-нелегалу Олексію Ботяну, що, за російською версією, відігравав ключову роль у спасінні Кракова від знищення.
Читайте: ЗСУ отримали нову техніку для розвідки
– У листопаді 2016 року українська воєнна розвідка повідомила про те, що Росія розпочала черговий набір бойовиків незаконних збройних формувань Донбасу на війну в Сирії.
– Від початку АТО на Донбасі військова розвідка втратила більше 200 людей.
– Воєнні розвідники України керуються гаслом “Sapiens dominabitur astris” (Мудрий пануватиме над зірками).
Нагадаємо, США готові розширити поставки озброєнь Україні, щоб зміцнити її морські і повітряні сили.
Фото: hard_kord7