PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Як перевозити тварин через кордон – правила

З 1 червня в Україні змінилися правила перевезення домашніх тварин за межі країни. Тепер на кордоні будуть враховуватися тільки ветеринарно-санітарні паспорти.

Тварини за кордоном

Щоб оформити ветеринарно-санітарний паспорт, потрібно провести клінічний огляд тварини, а також зробити відповідні діагностичні, профілактичні лікувальні обробки, включаючи дослідження і щеплення.

Такі паспорти видає тільки Держспоживслужба та установи, що належать до сфери її управління. Вартість оформлення паспорта – 51 грн. 29 коп.

Читайте: Собака зробив селфі з друзями та став зіркою

Для того, щоб відправитися за кордон з вихованцем, потрібно підготуватися заздалегідь.

Покроковий список дій і необхідні документи:

– міжнародний ветеринарний паспорт;

– у паспорті повинні бути відмітки про всі необхідні щеплення, а також інформація про обробку від паразитів. До речі, всі щеплення потрібно зробити не менше, ніж за 30 днів і не більше, ніж за 12 місяців до від’їзду;

– у паспорті обов’язково має бути відмітка про ідентифікацію тварин;

– за три дні до від’їзду на підставі ветеринарного паспорта власник тварини повинен отримати у Держветклініці ветеринарне свідоцтво №1. Видається свідоцтво на ту кількість днів, на яку у вас запланована поїздка, а після повернення його варто зберігати ще місяць;

– перевезення тварини в літаку або на поїзді потребує наявності оплаченої багажної квитанції.

Що потрібно врахувати при виїзді за кордон з твариною:

– Повністю і правильно оформлений паспорт міжнародного зразка.

– Чіп ідентифікації.

– Щеплення від сказу (раз на рік), з оформленням в паспорті і з вклейкою неповторного номеру серії препарату (вклеюється ярлик).

– Держклініка ставить гербову печатку.

– Титри антитіл. У тесті на титри важливо дотримати терміни. Аналіз повинен бути позитивний (єдина клініка в Україні знаходиться на вулиці Волинській у Києві. Виїжджати можна не раніше ніж через 2 місяці після результатів аналізу. Дослідження роблять місяць. Тобто +/- 3 місяці після забору аналізів)

У ветеринарній клініці на підставі всіх вище перерахованих документів виписують ветеринарне свідоцтво №1. Кожен раз перед кожною поїздкою її виписує ветеринар, при цьому вказуючи, куди ви їдете. Все це дублюється в паспорті.

Мандрівники слідують через той пункт, де організований пункт ветконтроля. Ветеринар на українській стороні, забирає форму №1 (діє 5 днів), видану українською мовою, і виписує картку здоров’я іноземною мовою, затверджену регламентом ЄС 576/2013 (документ для країн Євросоюзу).

Варто відзначити, що в різних країнах є свої специфічні вимоги. Наприклад, в країни ЄС не можна привезти кота або собаку, яким менше 6 місяців, а в ОАЕ кішок, собак і птахів можна перевезти лише як задекларований вантаж через дозволені аеропорти, в Туреччину не можна брати більше двох тварин. В Італію, Іспанію, Данію і Швецію не можна приїхати з собаками бійцівських порід.

Часто діють заборони на виїзд з папугами, черепахами, мавпами тощо. Для перевезення таких тварин потрібно отримати дозвіл від Державного комітету України з охорони навколишнього середовища.

Збираючись за кордон, потрібно ретельно вивчити правила країни, яку ви плануєте відвідати, і безпосередньо правила перевізника, послугами якого вирішили скористатися.

Перевезення тварин в літаку

Якщо ви вирішили відправитися в подорож на літаку, необхідно заздалегідь дізнатися правила перевезення тієї авіакомпанії, яку ви обрали, оскільки не всі авіакомпанії можуть надавати послуги з перевезення тварин, а в деяких, просто розрізняються загальні правила.

У будь-якому випадку, тварини подорожують в багажному відсіку, а їх квиток оплачується певною кількістю багажу з націнкою. Виняток становлять лише собаки-поводирі, які можуть супроводжувати свого господаря в салоні і летіти безкоштовно.

Також в салоні можуть подорожувати дрібні тварини, вагою до 8 кг.

На сайті української авіакомпанії МАУ значиться, що вони здійснюють перевезення тільки собак і кішок, в салоні можуть летіти тварини до 8 кг, а в багажному відділенні – до 75 кг разом з контейнером.

Тварина, яка летить в салоні, має бути чистою, здоровою і перебувати в спеціальному контейнері, захищеному від проникнення рідин і запахів (допускається перевезення в м’яких кошиках, дорожніх сумках, призначених для перевезення дрібних тварин в салоні літака). Максимальні розміри контейнера: 115 см за сумою 3-х вимірів (55 х 40 х 20 см).

Контейнер повинен бути вільним і не тісним для вашого вихованця, а перевозити більше одного контейнера заборонено, як і випускати тварину гуляти по салону. Зате в контейнері можна перевезти відразу двох тварин, якщо вони мирно співіснують один з одним і не перевищують встановлені обмеження по вазі.

Практично аналогічні вимоги діють і на перевезення тварин в багажному відсіку.

Перевезення тварин в поїзді

Для подорожей на поїзді також необхідно буде придбати спеціальний контейнер і отримати свідоцтво №1 (його потрібно пред’явити на касі, після чого вам видадуть квитанцію на оплату перевезення тварини. Вартість буде залежати від відстані поїздки і ваги тварини).

Виїжджаючи за кордон на поїзді, тварину можна взяти з собою тільки в купейний вагон.

Для перевезення тварин в поїздах міжнародного сполучення потрібно оформити багажну квитанцію на провезення додаткової ручної поклажі з написом Багаж на руках пасажира. Перевезення оплачується для кожної особини або ж кожного місця багажу. Варто відзначити, що якщо вага тварини не перевищує 20 кг, перевезення оплачується як за 20 кг багажу, а якщо вага перевищує 20 кг, то оплачується фактична вага.

Раніше Факти ICTV писали, як взяти тварину з притулку.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка