Конфіскат в Україні: як торгують та кому дістанеться майно Януковича

Червоний корпус, приховані фари, на капоті красується впізнаваний логотип. Серед моря автівок виблискує Ferrari 98 року .
Автомобіль належав бізнесмену, який заборгував аліменти родині. Щоб виплатити 300 тисяч гривень боргу, чоловік вирішив віддати державі власний спорткар. Решту суми від вартості йому повернуть після продажу автівки.
Найоригінальніша пропозиція – автомобіль Morgan Aero 8, двигун від BMW, інкрустований деревом, належав колишньому депутату Давіду Жванії. На цей товар покупця так і не знайшлося. Автомобіль у нього відібрали за банківські борги.
Що ж буде з крамом? Хто матиме зиск? Держава чи хтось нагріє на цьому руки?
Все це продається через систему електронних торгів арештованим майном. Коротко її називають СЕТАМ. Тут діє принцип аукціону: перемагає той, хто дасть за товар більше.
Але не все те золото, що блищить. Юрист Анатолій відслідковує майже всі торги СЕТАМУ. Каже, більшість проводяться прозоро, але деякі тільки на користь обраних.
Якщо ви захотіли придбати телефон чи побутову техніку – тут проблем немає. Коли ж мова йде про конфісковані квартири, то, як пороблено.
Одна з поширених схем. Працюють втрьох. Один за одним піднімають ціну. Наприклад, за квартиру у центрі Києва. Вартість накручується до нечуваних цифр. Конкуренти відпадають. І от укладання договору. Спочатку відмовляється переможець , потім той хто за ним. Квартира дістається третьому, який насправді пропонував справжні копійки.
Але чиновники все заперечують. Статистика ж говорить інше – кількість кримінальних проваджень, пов’язаних із системою електронних торгів просто зашкалює.
Окрема історія – товари, арештовані на кордоні. Тут взагалі конфіскат інколи із грифом таємно. До електронних аукціонів він взагалі інколи не доходить. Зате знайти його потім дуже легко – достатньо піти до найближчого ринку. Наприклад, на тому ж 7 кілометрі в Одесі.
Німецькі журналісти оприлюднили розслідування. Через схеми на українській митниці бюджет щороку недоотримує майже 5 мільярдів доларів.
Автівки олігарха-втікача Сергія Курченка, якого називали банкіром так званої сім’ї Януковича. Їх генпрокуратура передала в управління агентству з повернення активів. А вже воно вирішуватиме, що з ними робити далі.
Дивіться: Черга зникне через 600 років: чому армійці не можуть отримати житло
Своєї черги чекає все багатство. Порцелянові вази, люстри з кристалами Swarovski. Вартість всього цього страшно навіть уявити.
І це лише частина статків Віктора Януковича. Ікони, картини, скульптури, стародруки. Чого тільки немає. І навіть бивень мамонта, на якому зображена китайська династія Дзинь.
Це все також знаходиться в управлінні агенства з пошуку активів.
Суди вже тягнуться четвертий рік. І не тільки стосовно Януковича. Майно Клименка, Пшонки, Арбузова. Воно все також в підвішеному стані.
Але, як виявляється, велика частина майна втікачів зовсім не простоює.
Дещо навіть вже пустили з молотка. Не дочекавшись рішення суду. Наприклад, вже продали 9 автомобілів VIP класу. Майже на 5 мільйонів гривень.
До слова, Росія подала апеляційний позов до Верховного суду Лондона щодо боргу Януковича у $ 3 млрд.