
14.59. Володимир Зеленський обіцяє ретельно проаналізувати закон про українську мову, коли вступить на посаду президента.
12.01. Президент України Петро Порошенко вітає ухвалення Верховною Радою України закону про мову.
– Сьогодні відбулася дійсно історична подія. 278 парламентаріїв ухвалили закон Про забезпечення функціонування української мови як державної. Дякую народним депутатам за надзвичайно важливий для України закон, чітку державницьку позицію, – написав він у соцмережі.
Він позначив цю подію на рівні з відновленням української армії і отриманням автокефалії ПЦУ.
11.03. Верховна Рада ухвалила закон про функціонування української мови як державної. За закон про мову проголосувало 278 народних депутатів.
11.01. До зали парламенту прийшов Філарет, який заявив, що церква наполягає на прийнятті закону про мову.
11.00. До Верховної Ради на підтримку ухвалення закону прийшли президент України (у 2005-2010 роках) Віктор Ющенко та представники української інтелігенції.
10.55. Перед голосуванням лідер музичного гурту Океан Ельзи Святослав Вакарчук закликав Верховну Раду ухвалити закон про мову, бо це не політичне рішення, а майбутнє української нації.
– Закон про мову – не політичне питання! Це – майбутнє української нації! ВР – не підведи! – наголосив Вакарчук.
10.47. Сьогодні, 25 квітня, на пленарному засіданні Верховна Рада має ухвалити закон про мову. Голосування повинно розпочатися о 11.00. Відомо, що Рада завершила розгляд поправок до закону. Після цього повинні розпочатися виступи нардепів.
А після того, як голова Комітету ВР з питань культури та духовності Микола Княжицький оприлюднить усі поправки, відбудеться голосування.
– Я вважаю це ключовим питанням, яке стоїть на порядку денному українського парламенту, і я дуже сподіваюся, що ми зможемо об’єднатися, незалежно від фракцій. Як ми в Чистий четвер ухвалювали декомунізацію, також у Чистий четвер необхідно ухвалити закон про мову, – заявив спікер Верховної Ради України Андрій Парубій.
Під Радою на підтримку закону про мову вже зібралися мітингувальники.
Читайте: Закон про мову: під Радою проходить акція підтримки
Нагадаємо, що мовний закон ухвалили у жовтні. При цьому повторний розгляд був призначенний на 25 квітня.
Парламент розпочав розгляд документу про мову 28 лютого. За цей час депутати схвалили або відхилили 2065 поправок із 2082.