400 млн тонн відходів на рік: як Україні вирішити проблему зі сміттям

Україна щороку продукує понад 400 млн тон відходів, з яких лише 5-7 % – перероблюються.
З такими темпами країна скоро може перетворитися на смітник, якщо не урегулювати питання правильної та безпечної утилізації відходів.
Вирішити цю проблему допомогло б ухвалення закону про управління відходами, який би дозволив контролювати процес, а також штрафувати за його порушення, вважає голова Держекоінспекції Андрій Мальований.
Читайте: Надлишок харчових відходів породжує екологічну проблему
За його словами, нині є законопроект №2207, який би вирішив низку проблемних моментів у цій сфері.
– Документ організує системне поводження з відходами. Він би дозволив нам контролювати сміттєзвалища, виробників, які утворюють відходи, на підставі дозволів та звітів, – заявив Андрій Мальований.
Законодавча ініціатива могла б ввести покарання за неправильну утилізацію відходів, зокрема небезпечних. За словами Андрія Мальованого, якщо його ухвалять, штрафи будуть серйозними.
– Це стосується категорії небезпечних відходів, які мають утилізуватися, щоб потім не знаходили розбиті лампи у лісопосадках та пестициди на полях, – додає глава Держекоінспекції.
В Україні, як і у всьому світі, є проблема з утилізацією медвідходів. Більшість з них нині викидається незаконно, що може загрожувати здоров’ю та життю українців.
Ситуація загострилася після спалаху коронавірусу, адже кількість хворих зросла, а з нею – і небезпечних відходів.
Хоча в Україні є підприємства, які готові безпечно та законно утилізувати таке сміття.