
Запали свічку – це акція, яка проходить щороку у День пам’яті жертв Голодомору, тобто у четверту суботу листопада. Цього року день пам’яті жертв Голодомору припадає на 27 листопада.
Акція Запали свічку має на меті вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. О 16.00 потрібно поставити запалену свічку на підвіконні та провести хвилину мовчання. Це традиційний спосіб виразити повагу і шану тим, хто загинув внаслідок геноциду українського народу – Голодомору.
Відбувається акція в останню суботу листопада невипадково, адже попереду зима. Тому Запали свічку має нагадувати українцям про те, як їхнім предкам було важко пережити складні часи голоду, особливо у холодний зимовий період.
Свічка у християнській вірі, що переважає в Україні, запалюється за упокій душ померлих.
До ініціативи доєднуються не лише українці – вона стала традицією й за кордоном. Окрім будинків, свічки запалюють також біля пам’ятників жертвам Голодомору.
Голодомор 1932-1933 років
Голодомор 1932-1933 років – масовий голод, який навмисне організувала радянська влада для знищення українських селян і придушення українського національно-визвольного руху.
Впродовж 1932-1933 років представники радянського режиму систематично конфісковували в українців урожай зернових культур та усі інші продукти. Водночас влада СРСР мала значні запаси культур і навіть експортувала їх іншим країнам.
За різними даними, внаслідок Голодомору загинуло понад 4-7 млн українців.