Укр Рус
Ексклюзив
, редакторка стрічки

РФ почала запускати разом з “мопедами” “газонокосарки”: що відомо про дрони Italmas та у чому небезпека

Дрони Italmas: що відомо про "газонокосарки" та у чому їх небезпека

Росія атакує Україну не лише ракетами та Шахедами, а й дронами невизначеного типу. Чи становлять нові безпілотники загрозу для України – Фактам ICTV ексклюзивно розповіли військові експерти Олекса Руденко та Олег Жданов.

Що відомо про новий дрон

Цей безпілотник за його специфічний звук вже встигли прозвати “газонокосаркою”. У Повітряних силах ЗСУ розповіли, що деталі дрону доволі прості і загальнодоступні.

– Є уламки, є залишки, видно, з чого ворог їх складає. Фактично з AliExpress там куплені двигуни. Так противник буде їх застосовувати. Це вже не вперше, коли з простих матеріалів, як-то кажуть “з палок”, ліплять цей літак і запускають його в бік нашої держави, – повідомив в ефірі телемарафону речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат.

Планер же БПЛА також доволі простенький – “його можна зробити в будь-якому гуртку авіамоделювання”.

Зараз дивляться

Авіаексперт, провідний науковий співробітник НАУ Валерій Романенко в ефірі Єдиних новин повідомив, що у нового дрона два двигуни по сім кінських сил. Зокрема, його заряд вибухівки складає 2-3 кг проти 50 кг на Shahed.

Військовий експерт Олег Жданов зазначає, що дальність польоту дрону теж невеличка – до 200 км.

– У дрона спарений двигун, який працює на газу, а не на паливі. І в нього бойове навантаження складає 2-3 кг, – каже він.

Крім того, безпілотник може розвивати швидкість до 100 км/год, що теж небагато.

– Треба зрозуміти, що це перші зразки, які зараз зустрічаються на фронті, скоріш за все, він був розроблений РФ для того, щоб мати можливість випускати їх самостійно. Адже у них немає технології, немає обладнання для того, щоб у повному обсязі виготовляти той самий Шахед. А ці досить примітивні дрони дійсно можуть бути реальною російською розробкою і Росія спроможна налагодити їх серійне виробництво, – додає Жданов.

В Інституті війни (ISW) кажуть, що ці дрони прозвали Italmas і вони легші за Shahed, їх важче виявити і збити. Також вони дешевші, а це означає, що їх можна масово виробляти і використовувати.

Натомість Жданов зазначає, що безпілотник є малопомітним для радіолокаційних станцій, але не для тепловізорів і теплових радарів.

– Двигун у нього відкрито розташований, він гарячий та спарений. Його добре видно у тепловізор, а чутно його взагалі далеко навкруги, – додає військовий експерт.

Чи становить новий БПЛА загрозу для України

Все, що невизначено, має певний тип небезпеки для нас, каже військовий експерт.

– Тобто наші сили ППО навчилися боротися з певними типами ворожих засобів, а тут з’являється невідомий. Це може бути і власна розробка РФ, і розробка в результаті співпраці з Іраном.

Це може бути постачання з Китаю якихось засобів, які нам досі були невідомі. Ми вдосконалюємося, але і ворог теж не стоїть на місці. Я думаю, що протидію буде знайдено, але якою ціною — ми ще не можемо сказати, – говорить Руденко.

На думку Жданова, дрон несе загрозу лише нашій піхоті, оскільки бронетехника може витримати 2-3 кг вибухівки.

– У принципі великої загрози він не несе, 2-3 кг для бронетехніки – це небагато, може витримати. А ось для нашої піхоти – може становити небезпеку, але зокрема він має такий особливий звук та відрізняється від Шахеду. Наші військові називають його газонокосаркою, – говорить він.

Руденко же вважає, що РФ разом з іншими засобами запускає і невизначений тип безпілотника, аби виснажити нашу ППО.

– Росія запускає велику кількість засобів для того, щоб сили ППО не змогли вчасно зреагувати, адже вони вже відстежують цілу купу цілей. Тож наша ППО пропускає ті цілі, які неможливо відстежити.

Так діє не лише Росія, а й ті ж самі ХАМАС, які масово використовують примітивні ракети. Але оскільки їх багато, то навіть Залізний купол Ізраїлю не здатний їх всі перехоплювати, – каже військовий експерт.

Отже, ця розробка може бути спробою РФ налагодити власне виробництво дронів для атак України, аби не залежати, наприклад, від Ірану.

Читайте також
У ГУР назвали причину, чому зараз спостерігається пауза масованих ракетних ударів
Вибух, атака дронів, ракетна атака

Безпілотники, Війна в Україні, Дрони
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка