Укр Рус
, редакторка стрічки

Політична діяльність в Україні: з якого віку можна стати членом партії

Зеленський
Фото: Depositphotos

Відповідно до статті 36 Конституції України, громадяни нашої держави мають право на свободу об’єднання у політичні партії з метою здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних та інших інтересів.

Як здобути членство в політичних партіях, з якого віку українці можуть вступати в політичні партії та які обмеження передбачені законодавством, читайте в матеріалі Фактів ICTV.

З якого віку в Україні можна стати членом політичної партії

Відповідно до статті 6 Закону Про політичні партії в Україні, членство може здобути лише громадянин України, який, відповідно до ст. 70 Конституції, має право голосу на виборах.

Зараз дивляться

– Право голосу на виборах і референдумах мають громадяни України, які досягли на день їх проведення 18 років. Не мають права голосу громадяни, яких визнано судом недієздатними, – йдеться в тексті основного закону.

Тобто, стати членом політичної партії можна з 18-річного віку. Процедура вступу в політичну партію регламентується її статутом. Завичай для цього громадянину необхідно подати особисту заяву про бажання стати членом цієї партії.

Обмеження щодо членства у політичних партіях в Україні

Згідно з українським законодавством, членство в політичних партіях є виключно добровільним. Також ніхто не може бути обмежений у правах на належність до будь-якої політичної партії, за винятком випадків, передбачених законодавством:

  • заборонено перебувати одночасно більш ніж в одній політичній партії;
  • не допускається створення політичних партій в органах виконавчої та судової влади, органах місцевого самоврядування, військових формуваннях, а також на державних підприємствах та у навчальних закладах (ч. 3 ст. 37 Конституції України);
  • членами політичних партій не можуть бути деякі посадовці:
    – судді;
    – прокурори;
    – поліцейські;
    – співробітники СБУ;
    – військовослужбовці;
    – бійці ТрО;
    – працівники БЕБ та ДБР;
    – працівники митних та податкових органів;
    – персонал Державної кримінально-виконавчої служби України;
    – працівники НАБУ;
    – члени Національного регулятора у сферах енергетики та комунальних послуг;
    – члени Національного регулятора у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку;
    – держслужбовці у випадках, передбачених Законом Про державну службу.

На час перебування на зазначених посадах або службі члени політичної партії припиняють членство в партії, а безпартійні не можуть подавати заяву на вступ до політичної партії до звільнення з посади чи служби.

Як припинити членство в політичній партії

Членство в політичній партії для всіх її членів є фіксованим. Відносини між організацією та її членами регулюються статутом політичної партії, що визначає порядок вступу та припинення членства.

Припинення членства, як і вступ до партії, є добровільним. Тож громадянин України може свідомо вийти з партії, якщо більше не бажає її підтримувати через зміну ідеологічних міркувань чи політичних інтересів, а також у випадках, коли законом заборонено бути членом політичної партії.

Щоб виключити відомості про себе як члена керівного органу політичної партії або її структурного утворення з Єдиного державного реєстру юросіб, ФОП та громадських формувань, необхідно особисто подати до реєструючого органу заяву про припинення членства. Адміністративний збір за внесення таких змін не сплачується.

Читайте також
Верховна Рада України: які партії до неї входять та як відбуваються вибори
Зеленський

Партія, Україна
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка