Зменшення призовного віку до 25 років: у Генштабі пояснили, що це означає

2 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про зменшення призовного віку, який ще називають законом про мобілізацію з 25 років. Тепер українців, які досягли 25-річчя, викликатимуть у військкомати для оновлення даних.
Про це повідомив Генштаб ЗСУ.
Зазначено, що зменшення призовного віку передбачає, що громадяни, яким є 25 років, підлягатимуть зняттю з військового обліку призовників та взяттю на військовий облік військовозобов’язаних.
Що означає зменшення призовного віку
У Генштабі пояснили, що призовний вік 25 років означає, що територіальними центрами комплектування (ТЦК) буде здійснюватися виклик громадян, які перебували на військовому обліку призовників та досягли 25-річного віку для уточнення облікових даних. Тобто зменшується вік мобілізації до 25 років.
Таким українцям з огляду на зниження призовного віку потрібно буде пройти медичний огляд та оформити відповідні військово-облікові документи.
У Генштабі також зазначили, що у першому читанні Верховною Радою України прийнято законопроєкт про мобілізацію №10449, що передбачає скасування строкової військової служби та введення замість неї базової військової служби та базової загальновійськової підготовки.
Зокрема, передбачається можливість вибору призовниками року проходження базової військової служби до досягнення ними 24-річного віку.
Звільнення строковиків
На початку березня 2024 року президент також підписав указ про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби протягом квітня-травня.
Зокрема, це стосуватиметься строковиків, термін служби яких закінчився під час воєнного стану та був продовжений понад встановлені терміни, окрім тих осіб, які підписали контракти із ЗСУ.
У Генштабі зазначили, що всього у ЗСУ та Державній спеціальній службі транспорту підлягають звільненню близько 7 тисяч осіб.