Укр Рус
, редакторка стрічки

Інколи незрозуміло, де чий дрон: як безпілотники змінюють війну в Україні

Дрони на фронті змінюють війну в Україні – WP

У небі над лінією фронту літає так багато малих безпілотників, що українські та російські військові практично не мають можливості пересуватися полем бою, бо їх одразу помітять і вдарять вогнем.

Про це пише американське видання The Washington Post.

Трансформація війни в Україні

Наявність малих безпілотників перетворило територію по обидва боки нульової лінії, яку зазвичай називають “сірою зоною”, на “зону смерті”, сказав Олександр Настенко, командир підрозділу безпілотників Code 9.2 у складі 92 бригади Збройних сил України.

Зараз дивляться

Відносно недорогі дрони трансформували сучасну війну. Спочатку українські війська мали перевагу на полі бою, але й росіяни швидко зорієнтувалися і почали масово виготовляти власні безпілотники.

Найбільше поширеними на полі бою є FPV-дрони.

– Те, що ми спостерігаємо зараз, це бліцкриг війни безпілотників. БпЛА в Україні так само змінюють правила гри, як танки у Першій світовій війні. Це досить патова ситуація. Якщо ви перебуваєте на відкритій місцевості, на вас полюватимуть, – сказав Ендрю Коте, керівник апарату BRINC Drones, американської компанії, що надсилає обладнання в Україну.

З одного боку, використання безпілотників рятує життя, адже ними можна керувати трохи далі від нульової лінії. Але насиченість повітряного простору безпілотниками, багато з яких мають тепловізори, значно звужує можливість безпечно пересуватися непоміченими. Це призводить до втрат з обох сторін.

Читайте також
На фронт від початку 2024 року було поставлено втричі більше дронів, ніж за весь минулий рік – Сухаревський
Яку кількість дронів поставили на фронт з початку 2024 року – Сухаревський

Виробництво безпілотників в Україні

З огляду на масштабне виробництво дронів у Росії, Україна цьогоріч планує виготовити понад мільйон безпілотників. Така потреба для Києва є нагальною, адже артилерійські боєприпаси та засоби протиповітряної оборони, надані західними партнерами, швидко закінчуються.

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров говорить, що українські безпілотники виявилися точнішими, ніж артилерія, по деяких ворожих цілях. Проте артилерія є першочерговою потребою.

– Якщо ми не отримаємо достатньо боєприпасів, ми програємо цю війну, – сказав військовий Денисі з 45 бригади ЗСУ.

Водночас інший оператор безпілотника в тій же бригаді наголошує, що саме завдяки дронам вдається стримувати окупантів.

В Україні до останнього часу навіть не було такого роду військ, як Сили безпілотних систем. 6 лютого 2024 року президент Володимир Зеленський підписав указ про створення Сил безпілотних систем як окремого роду військ.

Українська промисловість виробляє широкий спектр моделей безпілотників, зокрема й далекобійний, які залітають углиб території Росії. Навіть звичайні українці за інструкцією в YouTube можуть збирати БпЛА.

Міністр Федоров наголошує, що попит на безпілотники перевищує пропозицію.

Читайте також
Нова стратегія ударів по тилу РФ: чим Україна може діставати та які наступні цілі
Ударні дрони Punisher

Рої дронів на фронті

35-річний військовий Станіслав, який керує підрозділом безпілотників на сході України, каже, що в 10-кілометровому радіусі, який контролює його бригада та ще дві інші, туди-сюди можуть літати 100 розвідувальних і ударних безпілотників.

І найскладніше у цьому – з’ясувати, чи то українські, чи російські дрони.

– Коли ти бачиш 10 безпілотників у небі, неможливо зрозуміти, чи це наш безпілотник повертається після розвідки, чи це їхній безпілотник, який летить на розвідку або атакує нашу територію, – говорить військовий.

А ще військові говорять про ще один негативний нюанс використання дронів. Коли намагаються заглушити ворожі безпілотники, то під дію глушіння потрапляють і власні БпЛА.

Читайте також
Готується до нових сюрпризів: Федоров анонсував нову версію морського дрона Magura
Дрон Магура

Фото: Facebook / 110 окрема механізована бригада імені генерал-хорунжого Марка Безручка

Джерело: The Washington Post

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка