Потребує перевірки
, редакторка стрічки

В ISW розповіли, для чого РФ веде щонайменше три бойові операції

Війна в Україні
Фото: Генштаб ЗСУ

Російські війська проводять бойові операції на трьох напрямках, які не пов’язані між собою, проте можуть додати окупантам тактичних успіхів.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Ситуація з боями на Сході

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що за останні дні ситуація на східних фронтах України значно погіршилася – окупанти ведуть механізовані атаки на Лиманському, Бахмутському та Покровському (на захід від Авдіївки) напрямках.

Зараз дивляться

Суха погода дозволила російським танкам просуватися і перекидати більше підрозділів для досягнення тактичних успіхів, попри важкі втрати.

Затримка допомоги від США

Раніше ЗСУ успішно оборонялися від таких наступів ворога, коли мали достатньо ресурсів. Зараз США затримують військову допомогу, тож ЗСУ відчувають значний дефіцит як артилерійських снарядів, так і засобів протиповітряної оборони. Російське командування користується цією ситуацією з дефіцитом для своїх оперативних наступів.

У РФ вважають, що ЗСУ не зможуть захиститися від нинішніх і майбутніх російських наступів саме через затримки допомоги.

Бої РФ на трьох напрямках

Останнім часом російські війська періодично зміщують свій фокус між наступальними операціями на Лиманському, Часів-Ярському та Покровському напрямках, наголошують аналітики.

Спочатку війська РФ надавали пріоритет захопленню Авдіївки на початку 2024 року. Потім зосередилися на Лиманському напрямку, дещо знизивши темп біля Авдіївки. А зараз активізують зусилля для захоплення Часового Яру в березні-квітні 2024-го.

Експерти ISW вважають, що у РФ немає можливості проводити більш ніж одну ефективну широкомасштабну операцію одночасно. Росіяни здатні вести кілька наступальних операцій по черзі. Це роблять для того, щоб Україна розтягувала свої оборонні можливості по фронту.

Нинішня схема російських операцій дозволяє частині ворожих підрозділів відпочивати й відновлюватися, тоді як інші ведуть активні бої. Підрозділи, які відновилися, можуть активізуватися на іншому оперативному напрямку, що змусить Україну перерозподіляти свої оборонні ресурси по всьому фронту.

Це створює вразливі місця в обороні, чим можуть скористатися російські війська.

Повномасштабна війна в Україні триває вже 781-шу добу. За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні та на карті повітряних тривог в Україні.

Джерело: ISW
Армія Росії, Війна в Україні, ЗСУ, Російська агресія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка