Якщо дитина з інвалідністю – чи можуть мобілізувати: пояснює юрист

В Україні триває загальна мобілізація. Під час неї ЗСУ поповнюються новими військовослужбовцями, які підходять на службу в армії за різними критеріями.
Однак деякі категорії осіб не мобілізують у Збройні сили. Чи можуть мобілізувати, якщо дитина з інвалідністю – читайте в матеріалі Фактів ICTV.
Дитина з інвалідністю: чи мобілізують у такому разі
Згідно із новим законом про посилення мобілізації, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації:
- військовозобов’язані жінки та чоловіки, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років;
- жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває повнолітня дитина, яка є особою з інвалідністю I чи II групи.
Адвокат Артем Заіка стверджує, що наявність на утриманні дитини з інвалідністю дає підстави на звільнення від мобілізації, а також дає право на перетин державного кордону під час дії воєнного стану.
Тобто людина звільняється від мобілізації при наявності дитини з інвалідністю, але за умови наявності всіх підтверджувальних документів.
Такій людині можуть вручити повістку для уточнення облікових даних. Після цього вона має подати підтвердження про звільнення від мобілізації, наприклад, що є батьком дитини з інвалідністю.
Адвокат наголошує, що визначальним у цьому законі є саме факт виховання дитини. Тобто підтвердженням факту виховання може бути, наприклад, свідоцтво про шлюб (саме той шлюб, в якому виховується дитина з інвалідністю). Причому біологічна спорідненість батька та дитини в цій нормі не згадується.
