
Кабінет міністрів України оновив порядок бронювання військовозобов’язаних співробітників, розширивши його максимальний термін із 6 до 12 міс. Також було збільшено бронювання дефіцитних військово-облікових спеціальностей (ВОС).
Про це йдеться в постанові уряду №650, яка оновлює постанову КМУ від 27.01.2023 №76.
Порядок бронювання
– Військовозобов’язані … підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності, – йдеться в документі.
До цього бронювання дефіцитних ВОС можливе було лише для керівників критично важливих підприємств і їхніх заступників, а також в окремих галузях.
У постанові також розширюється перелік суб’єктів, які можуть бронювати всіх військовозобов’язаних, а не тільки до 50%. Наприклад, це можуть бути будівельники фортифікацій чи протезисти.
Також відсутній ліміт на кількість заброньованих працівників у спеціалізованих установах ООН, іноземних дипломатичних установах в Україні та українських дипломатичних установах за кордоном. Це стосується і представництв міжнародних організацій, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення, міжнародних судових органів, українських неурядових організацій, які реалізують гуманітарні проєкти за гроші міжнародних партнерів, зокрема Товариства Червоного Хреста.
У постанові також присутнє нововведення щодо подання списків для бронювання через Дію.
Повідомлялося, що цього тижня Кабінет міністрів продовжив ще на два місяці строки чинних відтермінувань у межах бронювання.