Що означають статуси Не на обліку та Потребує оновлення даних в ТЦК у застосунку Резерв+

Одним із найпростіших способів оновити військово-облікові дані є застосунок Резерв+. Але після завантаження цього додатка деякі військовозобов’язані отримали дивні статуси. Факти ICTV дізнавалися, що означає статус Не на обліку та куди звертатися.
Що означають статуси у застосунку Резерв+
Міністерство оборони заявляє, що деякі статуси у додатку спричинені людським фактором та некоректною роботою працівників ТЦК.
Найчастіше у застосунку Резерв+ можна побачити такі статуси:
- На обліку – це означає, що військовозобов’язаний вже перебуває на обліку, йому не потрібно звертатися додатково у ТЦК. Також такий статус з’являється, якщо людина заброньована чи має відстрочку. Навпроти статусу На обліку буде додаткова мітка про бронювання або відстрочку.
- Статус Знято з обліку означає, що людина перебуває на спеціальному обліку і належить до поліції або ДСНС.
- Якщо ж особа має статус Виключено з обліку, це означає, що чоловік є чинним військовим або не придатний до служби.
Що означає статус Не на обліку
Досить часто особа після оновлення даних має статус Не на обліку чи Уточнюється. Це означає, що військовозобов’язаний не стоїть на обліку. Найімовірніше, людина взагалі ніколи не мала військового квитка і не перебуває у списку військовозобов’язаних.
Це досить часто трапляється з особами, які були призовниками, але у 25 років не змінили свій статус. Вони не прийшли до ТЦК та не отримали військовий квиток. В такому випадку потрібно звернутися до ТЦК та отримати квиток, надавши певні папери.
Якщо військовозобов’язаний не зробить цього, то здійснить адміністративне правопорушення і повинен буде сплатити штраф за те, що не виконав правила військового обліку.
Але такий статус можливий і у випадках, коли людина має квиток чи посвідчення. Це означає, що помилки припустилися в ТЦК, тому потрібно звернутися до центру комплектування та вирішити це питання, щоб не отримати штраф.
У Міноборони зазначили, що досить часто помилки в даних виникають через людський фактор, адже їх переносять із паперових носіїв до реєстру Оберіг. Тому, якщо напис у додатку Резерв+ Потребує оновлення даних в ТЦК, статус Не на обліку, або з’являються статуси, які не відповідають дійсності, то потрібно звертатися до Центрів комплектування.
Чи можна самостійно виправити дані у Резерв+
У додатку дійсно є кнопка Виправити дані, але вона працює лише у двох випадках:
- Якщо людина вже є військовослужбовцем, перебуває у лавах ЗСУ, але має статус На обліку.
- Якщо особа отримала статус у додатку Дані не знайдено.
В усіх інших випадках скористатися можливістю виправити дані не вийде. У будь-якому випадку доведеться йти до ТЦК або спробувати виправити дані, надіславши запит у вигляді листа на адресу територіального центру комплектування. Але це не гарантує, що там виправлять всі дані.