
Наразі триває вступна кампанія у вищі навчальні заклади. Абітурієнти вже склали іспити, а деякі з них – зараховані до ЗВО. Зарахування на вечірню та заочну форми навчання у 2024 році буде тривати до 31 жовтня.
Факти ICTV дізнавалися про особливості вступу на заочну форму навчання у 2024 році в Україні.
Заочна форма навчання 2024: особливості
Наприкінці 2023 року у Верховній раді України розглядався законопроєкт №10092 щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року. У цьому законопроєкті пропонували скасувати заочну форму навчання. Проте такий формат навчання вирішили залишити.
У 2024 році не можна вступити на спеціальності Право та Міжнародне право за державним або регіональним замовленням для здобуття ступенів бакалавра, магістра на заочну форму. Це вказано в розділі III пункті 9 наказу Про затвердження порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році. Тобто все ж є декілька спеціальностей, на які не здійснюється прийом на заочну форму навчання.
Особливості заочної форми навчання в Україні
Заочна форма – це ідеальний варіант для студентів, які бажають бути гнучкими та поєднують навчання разом із роботою або іншими обов’язками. На заочне можна вступити як на бюджет, так і на контракт.
Як здійснюється навчання на заочній формі:
- Зазвичай студенти з’являються в університеті кілька разів на рік, щоб складати залікові сесії.
- Тобто, якщо ви бажаєте вступити на таку форму, майте на увазі, що більшість предметів доведеться опановувати самостійно.
Скільки потрібно навчатися на заочному
Тривалість програми залежить від рівня освіти. Тобто в університеті доведеться навчатися довше, ніж у коледжі.
Тривалість навчання на заочному:
- Якщо людина вчиться на бакалавра після 11 класів, то доведеться витратити на освіту 4-5 років. Чіткий термін залежить від спеціальності.
- Якщо ж людина здобуває диплом фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра, або молодшого спеціаліста після коледжу, то таку програму можна опанувати за 2-3 роки.
- Щоб отримати диплом магістра, знадобиться близько 2 років (вступ на основі ступеня бакалавра).
Особливості вступу на заочну форму навчання у 2024 році
Вступникам, які бажають навчатися на заочній формі, доведеться здавати такі ж випробування, як і абітурієнтам, що вступають на денну форму. Потрібно складати національний мультипредметний тест, або надати для вступу результати ЗНО у 2021 році.
Крім того, для вступу на творчі спеціальності доведеться складати творчий конкурс. Єдина різниця в тому, що під час заповнення заяви у власному кабінеті вступника, потрібно обирати конкурсні пропозиції, враховуючи фільтр Форма здобуття освіти. Тут потрібно обрати форму навчання Заочна.
Нагадаємо, що студенти заочної форми не мають права на відстрочку від мобілізації.