, редакторка стрічки новин

Обмежена кількість ATACMS: у США назвали ще одну причину заборони ударів вглиб РФ

Сабріна Сінгх
Фото: Getty Images

У Пентагоні пояснили, що США не дозволяють Україні використовувати американську зброю для далекобійних ударів по Росії, зокрема й через обмежену кількість ракет ATACMS.   

Про це заявила заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх.

У Пентагоні заявили про обмежену кількість ATACMS

Сінгх зазначила, що серед причин, чому США не дають Україні дозвіл на удари західною далекобійною зброєю вглиб Росії  – невелика кількість далекобійних ракет ATACMS та побоювання щодо ескалації конфлікту. 

Зараз дивляться

– Існує обмежена кількість ATACMS. Немає надлишку цих засобів великого радіуса дії. І, звісно, одна річ, яку ми завжди оцінюємо, – це ескалація. І це те, про що ми дуже чітко говорили з самого початку, – пояснила Сінгх. 

Крім того, представниця Міноборони США додала, що ЗСУ успішно використовують ATACMS для бойових дій на сході та півдні України. І саме туди, за її словами, США допомагають Україні спрямувати бойові потужності.

Росія тримає 90% авіації поза зоною досяжності ATACMS

Водночас Сінгх також підтвердила слова координатора зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джона Кірбі  про те, що досяжності ATACMS не вистачить для ударів по російських аеродромах, звідки злітає ворожа авіація для ударів по Україні. 

– За оцінками нашої розвідки, 90% російських літаків, які запускають керовані авіаційні бомби та ракети по території України, розміщені на аеродромах, які розміщені за 300 кілометрів від території, яку контролює Україна, – зазначила Сінгх. 

Таким чином, за її словами, ці аеродроми вже поза зоною досяжності ракет ATACMS.

Нагадаємо, що нещодавно Джон Кірбі заявив, що твердження про те, що Україна за допомогою ATACMS зможе уразити більшість військової авіації, з якої Росія атакує українські території, є помилковою.

За його словами, Росія вже перебазувала свої літаки далі вглиб країни. І тому, на його думку, українські військові не змогли б їх уразити навіть із далекобійної зброї.

Читайте також
США обговорюють з Україною перспективи збільшення глибини ударів по території РФ американською зброєю – Кірбі
Джон Кірбі

Джерело: Міноборони США

ATACMS, Війна в Україні, військова допомога, Міноборони, Пентагон, США
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка