Укр Рус
, редакторка стрічки

Прокуратура перекваліфікувала на вбивство справу про зникнення журналістки Вікторії Рощиної

Вікторія Рощина

Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за статтею воєнний злочин, поєднаний з умисним вбивством, після інформації про смерть української журналістки Вікторії Рощиної в РФ.

Про це повідомляють в Офісі генерального прокурора.

Смерть української журналістки Вікторії Рощиної

10 жовтня медіа поширили інформацію про смерть української журналістки Вікторії Рощиної, яку незаконно утримували в Російській Федерації.

Зараз дивляться

У звʼязку із цим до кримінального провадження, розпочатого за фактом її зникнення (ч. 1. ст. 438 КК України), додали ч. 2 ст. 438 КК України – порушення законів та звичаїв війни, поєднане з умисним вбивством. Досудовим розслідуванням займається Головне слідче управління Служби безпеки України.

Журналістка Вікторія Рощина зникла у серпні 2023 року під час поїздки на окуповані Росією території. У квітні 2024 року росіяни підтвердили, що незаконно утримують українку.

Раніше надзвичайний та повноважний посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс заявив, що новина про смерть Вікторії Рощиної в російському полоні підкреслює цілеспрямовані атаки російського режиму на свободу ЗМІ в Україні та за її межами.

– Жахлива звістка про смерть 27-річної Вікторії Рощиної, однієї з 30 українських журналістів, які перебувають у російському полоні. Висловлюю щирі співчуття її родині, друзям та колегам. Ця новина підкреслює цілеспрямовані атаки російського режиму на свободу ЗМІ в Україні та за її межами, — написав Мартін Гарріс.

Також голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин у соцмережах написав, що батько Вікторії отримав повідомлення про смерть доньки. За його словами, Головне управління розвідки Міноборони України підтвердило, що злочин росіяни вчинили в момент, коли Вікторію везли на обмін.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що вчергове у російській неволі гине людина, перебування якої у катівнях РФ підтверджене Червоним Хрестом.

– Чому молода жінка померла, перебуваючи в російській неволі, – не відомо, – наголосив Дмитро Лубінець.

Фото: Мартін Гарріс

вбивство журналіста, Воєнні злочини, Журналісти, Росія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка