, редакторка стрічки

Як оскаржити штраф за неоновлення даних у ТЦК: коментар експерта

Як оскаржити штраф за неоновлення даних у ТЦК
Фото: Pexels

З травня 2024 року було прийнято зміни до законодавства, якими посилено відповідальність за військові правопорушення, зокрема порушення правил військового обліку.

Військовозобов’язана особа мала оновити свої персональні дані до 16 липня 2024 року. Після цього терміну громадянам, які не встигли у встановлені терміни оновити свої дані, виписується штраф.

Чи можна оскаржити штраф за неоновлення даних у ТЦК та як це правильно зробити — читайте у матеріалі Фактів ICTV.

Зараз дивляться

Штраф за неоновлення даних у ТЦК: сума

Адвокат Адвокатського бюро Івана Хомича Олена Воронкова нагадала, що на військовозобов’язаних осіб покладено обов’язок щодо оновлення даних. У випадку, якщо особа такі дані не оновила, то це є порушенням правил військового обліку й за це може наступати адміністративна відповідальність.

Осіб, які вперше притягуються до відповідальності за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку в особливий період, що передбачено ч. 3 ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), накладається штраф у розмірі від однієї тисячі до однієї тисячі п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить — від 17 000 грн до 25 500 грн.

Олена Воронкова прокоментувала, що питання щодо розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 210 КУпАП, доручено територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП), у зв’язку з чим у військовозобов’язаних інколи виникає питання щодо безсторонності та неупередженості посадової особи під час розгляду таких справ, оскільки протоколи, які є підставою для розгляду справи, складаються працівниками ТЦК та СП.

— Звертаю увагу, що вчинення такого адміністративного правопорушення з кожним разом можуть каратися більш суворо, а інколи й призводять до дуже оперативного проходження процесу мобілізації або притягнення до кримінальної відповідальності, — зазначила адвокат.

Тому більш ніж доцільно за складання протоколу про адміністративне правопорушення вже на цьому етапі звернутись до юриста або адвоката. Також все більшої популярності набирають договори на тривалий супровід, так би мовити, щоб у вас уже був договір, а в адвоката – повноваження представляти ваші інтереси у разі виникнення незапланованої ситуації.

Штраф за неоновлення даних у ТЦК: як оскаржити та чи реально це зробити

Після того, як щодо особи було складено протокол, вона звертається до адвоката, для того щоб він проаналізував наявність підстав для доведення відсутності вини у діях особи, або ж — відсутність події та складу адміністративного правопорушення.

Невинуватість особи може бути відстояна також під час розгляду справи уповноваженою особою ТЦК та СП.

— Хоча особисто я не бачила поки що постанов, якими б, за результатом розгляду справи на місці, особу не було притягнуто до адміністративної відповідальності. Водночас зустрічала позитивні судові рішення, які було прийнято за результатом оскарження таких постанов про визнання особи винною, — зазначила адвокат.

Якщо не брати до уваги скасовані постанови через недбале оформлення протоколів та постанов про притягнення до адміністративної відповідальності, періодично зустрічаються і ті постанови, якими провадження у справах про адміністративні правопорушення закрито, у зв’язку з відсутністю складу та події адміністративного правопорушення.

Однією з основних та чи не єдиних підстав для оскарження є те, що уповноважені особи ТЦК та СП, хоча у них є повноваження та обов’язок, не перевіряють та не надають судам доказів про неможливість отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів їхніх персональних даних через електронну інформаційну взаємодію з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (зокрема публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.

— І у таких випадках суди стають на сторону військовозобов’язаних, оскільки у випадку можливості отримання такої інформації працівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки виключається, відповідальність особи за порушення правил військового обліку, — каже Олена Воронкова.

Однак людський фактор наявний і в судовій системі. Є таке поняття, як ″прийняття рішення на підставі внутрішніх переконань судді″. Тому за схожих обставин, але за головування різних суддів, результат розгляду справи може бути різним.

Читайте також
Штраф за неявку до ТЦК: що буде, якщо не з’явитися до ТЦК та СП під час війни
ЗСУ

Війна в Україні, військовослужбовці, ТЦК, Штраф
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка