
Президент України Володимир Зеленський перед народними депутатами у Верховній Раді представив План перемоги у війні.
Про це повідомляють Факти ICTV.
До Ради на представлення Плану перемоги прийшло все військово-політичне керівництво України. Серед присутніх – головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, голова розвідки Кирило Буданов, очільник СБУ Василь Малюк та низка інших.
– План перемоги має працювати для того, щоб прокласти міст до другого Саміту миру, щоб поставити крапку в війні. Якщо План перемоги підтримають, ми можемо завершити війну не пізніше наступного року… Якщо ми і партнери не посилимося зараз, то Путін суттєво посилиться в наступному році, щоб назавжди відкинути дипломатію, – зауважив президент Зеленський.
Україна два роки тому запропонувала Формулу миру, вже було проведено успішний Саміт миру. Але Росія поки ухиляється від чесної дипломатії й поміж бомбами кидає ультиматуми, наголосив президент.
План перемоги України: основні пункти
Перший пункт – геополітичний. Запрошення України до НАТО зараз. За словами президента, запрошення щодо членства не вимагає від партнерів нічого, окрім рішучості.
Другий пункт – оборона. Війна має повернутися на територію Росії, щоб росіяни на собі відчули це і, попри російську пропаганду, направили ненависть на Кремль. Росіяни мають відчути падіння їхньої армії. Ключем для успішного виконання цього пункту є продовження операцій ЗСУ на Курщині, щоб не допустити жодних буферних зон на нашій землі.
Третій пункт – неядерне стримування. За словами Зеленського, до цього пункту є таємний додаток, який отримала низка наших партнерів. Україна пропонує розмістити на своїй землі комплексний неядерний стратегічний пакет стримування, достатній для захисту України в майбутньому.
– Тут Росія або йде у дипломатію, або йде до втрати її машини війни, – зауважив президент Зеленський.
Цей пункт Плану перемоги стосується також спільного із західними країнами виробництва зброї, зокрема фінансування виробництва зброї в Україні.
Четвертий пункт – економічний потенціал. Україна має цінні природні ресурси: уран, титан, літій, графіт. Поклади критично важливих ресурсів є однією з загарбницьких цілей Росії. Саме ці природні ресурси здатні посилити Україну і наших союзників, забезпечити економічне зростання українців і ЄС. Україна пропонує підписати спеціальну угоду щодо спільного захисту і інвестування у видобуток і використання цих ресурсів, уклавши угоди з ЄС і США.
П’ятий пункт – безпековий. За словами Зеленського, після війни Україна матиме великий і досвідчений військовий контингент, адже наші воїни мають реальний досвід сучасної війни.
– Цей український досвід має бути використаний для зміцнення оборони всього альянсу і посилення безпеки в Європі. Це достойна місія для наших героїв, – наголосив президент.
План перемоги у разі згоди партнерів передбачає заміщення окремих військових контингентів США, які дислокуються в Європі, українськими підрозділами.
За словами президента, партнери України, які вже бачили План перемоги, поставилися до нього практично і працюють над деталями.
Завтра Володимир Зеленський представить План перемоги на засіданні Європейської ради. Очільник держави також зауважив, що Україна відкрита до чесної дипломатії.